Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Stavba bazénu

Autor: David Ječmenka
Datum: 25.01.2020 14:26
uživatel: 131761

Pěkný den,
pořídíme si na zahradu plastový bazén velikosti 6x3x1,5 metru. Než bych neskutečně přeplatil stavební firmě, hledám někoho v okolí, kdo s tím má zkušenosti a pomohl by mi se základovou deskou a poté s obetonováním bazénu. Bagr zajistíme, stejně tak elektrikáře a poté někoho na povrchové úpravy.
Když jsem poptával firmy "na klíč", tak je to šílená darda a přitom podle všeho nejde o nic náročného. Nicméně já jsem laik a potřebuji někoho, kdo tomu rozumí a bude rád, že si vydělá nějaké peníze + dobrý pocit, že pomohl. 😊
Brandýs nad Labem - Stará Boleslav a okolí.
Zkouším tady, snad ne zbytečně. Díky předem. 😊 David

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Datum: 13.04.2020 08:51 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 126515
reakce na ...
Fotogalerie:
obrázek č. 1 obrázek č. 2 obrázek č. 3
Podíval bych se na vedlejší stejné théma, není tam dost rad, porad?

Mimoto bych připomněl, že v bazénu 1,5 m hlubokém (a jakkoliv široký dlouhý) jsou tlaky na stěnu a dno stejné jako u nádrže na dešťovou vodu stejné hloubky i když je jen 1x1m. Možná, že vidíte mnoho takových nádrží jednoduše vyzděných, drží vodu po generace.

Rozdíl v investici betonového bunkru a bazénu vyzděného vhodnými tvárnicemi - případně zesílené proloženým ocelovým drátem a při vyzdívání průběžně dosypané a kompaktované k terénu - je enormní.

A navíc se svépomocně dá pokládat cihla k cihle (tvárnice k tvárnici), při dnešní nabídce materiálů je to hračka.

Dno se dá položit betonem 10 - 12 cm přivezeným mobilní míchačkou, na připravenou ocelovou síť - podloženou s odstupem k terénu.

Ocelová síť oka 10-15 cm, drát 3 mm, může být o 50 cm širší delší, u stěn se vyhne nahoru a připraví na spojení s konstrukcí stěn. Tím je "bunkr" kompaktní trottel-fest, dvoje zemětřesení kdy voda šla 10 cm přes přepad bazénu nic neudělala. I když jsou stěny vytvořeny chudými betonovými tvárnicemi 40x20x7cm, kladeny dvojitě s 3cm mezerou vyplněnou betonem. Vše obyčejnou cementovou maltou s trochou přidaného vodního skla a zlepšení vodotěsnosti.

Nezapomenout na předem položení trubek, pokud chceme mít u dna sání vody (ve spolupráci se skimmrem nebo přelivem 50/50).

Na zalité dno se pak staví stěny vesele kolem dokola. Na schody nezapomenout. Lézt do/z bazénu žebřikem pro staré (starší) lidi je jako mít auto bez dveří, bugginu.

Spád k sacím otvorům nemá žádnou cenu pro provoz bazénu, prach usazený na dně se nehne ani 10cm od sání, jenom když se mu pomůže postrčit. Jenom je důležité myslet na vyprázdnění vody - pokud k tomu přijde, nevypustil jsem po 10 let. Pokud se nepodaří ten spád udělat k sacím otvorům, mírný tedy spád někam do rohu, kde se dá případně vyzvednout dlaždička na postavení přenosného čerpadélka asi 2cm hluboko. Jinak se 1 cm poslední vody s tou špínou honí od jednoho konce ke druhému.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.

Reklama