Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov
Reklama

rachot z potrubí a třesoucí se trubky

Autor: Petr Novotný
Datum: 31.01.2020 13:57
uživatel: 128348


Dobrý den,
bydlím 2 roky v paneláku. Byt jsme kupovali již se rekonstruovaným jádrem a udělaným novým rozvodem plastového potrubí jak v bytě, tak někdy v minulosti i v baráku. Jsme v přízemí a nový přívod vody do baráku je nyní pod stropem v přízemí, tzn. jde k nám z chodby stropem koupelny a odtud stoupá nahoru do dalších bytů. Bohužel místní družstvo fungovalo donedávna dost problematicky s údajně k našemu baráku nejsou ani žádné projekty k prováděným rekonstrukcím atd. Po koupi bytu jsme si pořídili do dvou ze tří odběrových míst (umyvadlo a vana v koupelně) termoregulační baterie. Zpočátku se zdálo, že voda teče jak má. Nedovedu říci od kdy přesně, možná cca od rekonstrukce jádra bytu nad námi, se začal u nás objevovat problém, kdy po puštění vody v jakékoliv naší baterii trvalo strašně dlouho, než začala téci alespoň trochu teplá voda. Klidně i půl minuty tekla totálně ledová. Pak jsme se dozvěděli, že skrze termoregulační baterie se můžou studená s teplou přetlačovat a výsledkem je, že nám nechce téci teplá. Divné je, že po nastěhování se to u nás takto nechovalo. Druhá věc, která byla odhalená je, že do přízemních bytů v baráku vůbec není svedena dolu od stropu přívodu trubka s oběhovou teplou vodou (nevím odborné označení). Prostě máme jen 2 trubky a nad námi mají 3. Bohužel je u nás jádro zrekonstruováno tak, že bez rozbití koupelny tam nikdo příslušnou oběhovou trubku fyzicky nesvede. Nicméně nové vedení družstva nám nainstalovalo k teplému vodoměru zpětnou klapku a okamžitě začala teplá téci téměř hned po zapnutí baterie. Zdálo se, že to bude ok. Akorát se teď začala dít další záhada, že se množí případy, kdy nám jde z potrubí neuvěřitelný rachot jak z kulometu. Někdy se to dělo i dříve, ale cca od montáže té zpětné klapky je to výraznější jak hlsitostí projevu, tak četností. Třese se při tom trubka teplé vody v šachtě a když se zrovna sprchuji, vibruje mi to v ruce i s hadicí. Někdy stačí jakkoliv pustit vodu, někdy až po současném zapnutí druhé baterie, jindy se žádný rachot nekoná. A nejhorší, že teď už podruhé se toto děje v noci, kdy nikdo u nás vodu nepouští, ani nám nikde nic neprotéká (to vím 100%, byl jsem v koupelně, když to začalo) a současně jsme si všimli, že se během tohoto rachotu bez odběru otáčí vodoměr teplé vody. Na studený nebylo v tu chvíli bez baterky vidět. Je to neuvěřitelný rámus slyšitelný po celém bytě, že to musí podle mě zbudit i lidi v bytě nad námi. Po přečtení si nějakých diskusí mě napadá, že by ten rachot dělala ta zpětná klapka? Mohla by třeba být i nějak zanesená, nebo zničená po cca 2 měsících? Protože i ta voda, je teď celkově zase nějaká vlažnější, když pustíme teplou.
Děkuji za jakékoliv připomínky a rady.

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama