Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Dřevěná terasa

Autor: Milan ToJeJedno
Datum: 04.02.2020 07:50
uživatel: 119170


Dobrý den,
nevím, jestli je to dobré vlákno, ale lepší umístění jsem nenašel. Plánujeme kolem bazénu dřevěnou terasu. Plusy i mínusy mám nastudované a vím o nich, stejně tak jak postup montáže. Z čeho jsem ale nejistý je úprava dřeva, hlavně hranolů. Je mě jasné, že vrchní vrstva se natírá olejem na dřevo, ale co jsem se nikde nedočetl a na žádných videích s postupem neviděl je, čím jsou ošetřené hranoly konstrukce, nebo spodní strana desek. Všude to jen smontují a pak ošetří vrchní stranu.
Uvažoval jsem natřít hranoly třeba lodním lakem, ale někde jsem zase četl, že to nedělá dobrotu kvůli uzavřené vlhkosti ve dřevě. Máte s tím prosím někdo zkušenost?

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Příspěvky
Autor: Jan Mrskoš
Datum: 13.04.2020 09:35 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 126515
reakce na ...
Pokud lak, i když lodní, tak stejně po čase odejde, musí se obnovovat. Existují napouštěcí nátěry (něco jako olejové) pro dřevěné základy, nejlépe navštívit specielní prodejnu.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama