Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Hromosvod jeden vystup-dodalni dalsich svodu

Autor: Dalibor Mac
Datum: 06.02.2020 13:53
uživatel: 123486


Chci se prosim zeptat. Mam dum 11x7,5 metru, rovna strecha. Je tam hromosvod udelany na jeden vystup do pasu, ktery by mel byt zality v zakladech. Nevim jestli drive nebyla potreba hromosvodu ale je to tak. Chtel bych dum rozsirit do strany o malou mistnost. Tim se zvetsi cela plocha domu o nejaky ten metr. Chtel bych proto radeji udelat vice vyvodu ze strechy. Je mozne to resit nejak jinak, nez abych musel obkopavat cely dum dokola a nicit dlazbu, sklenik opreny o fasadu domu a zahony co tam uz nekolik let stoji? Obkopat se da polovina domu bez vetsich skod! Napadlo mne, jestli je mozne udelat ze stavajiciho hromosvodu na strese, ktery vede dokola atiky a napric strechou dalsi dva svody dolu, kde by byla zemnici tyc, ktera by byla napojena na novy zemnici pas. Z prvniho dodelaneho svodu by to slo rovnou pres tyc na nove polozeny zemnici pas a druhy svod by se napojil dale na tento pasek. druhy konec pasku by sel napojit na stavajici jediny vyvod ze zakladu. Je to vubec mozne to takto vyresit? Kdyz logicky premyslim, tak blesk asi sjede pres nejblizsi mozny svod a tudiz by se svezl i po nove pridelanem svodu a sel do zeme po pridelanem pasu k tomu puvodnimu, kdyz bych druhy konec napojil na nej, Nebo se v tomto mylim? Da se dosahnout nizkych hodnot pri mereni i u techto dodelanych svodu? Predem dekuji za odpovedi primo k veci.

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Příspěvky
Autor: Tomáš Hluštík
Datum: 09.02.2020 13:50 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 109163
reakce na ...
Tak on i ten jeden současný svod je málo a rád bych viděl revizi na ten hromosvod.
Soudruzi neustále zpřísňují normy a už nestačí dříve tradiční dva svody úhlopříčně, ale musí být tuším každých 12m obvodu.
Obvykle to tedy vychází do každého rohu svod.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama