Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov
Reklama

protherm ray 6kW - pojistka

Autor: Radek Vojkůvka
Datum: 08.02.2020 19:40
uživatel: 120968


Vlastním elkotel protherm RAY 6kW. Kotel zhasnul jako by by byl bez proudu. Zavolal jsem elektrikáře a ten zjistil, že odešla pojistka která je součástí desky. Pojistka je 80 mA. Byla vyměněná a kotel topil asi týden. Poté pojistka zase odešla. Vyměním, kotel jede třeba jeden den, půl dne, dva dny a vždy rupne tato pojistka. Čím by to mohlo být? Ještě jsem si všiml, že nám občas blikají žárovky (ne úplně do tmy, ale mění intenzitu) a soused říkal, že mu žárovky poblikávají také a že mu v poslední době 2x spadnul hlavní jistič u hodin. Může mít toto souvislost? Říkám si, že kdyby byla porucha na kotli, tak vyměním pojistku nahodím jistič a praskne, ale vždy kotel nějakou dobu jede a vždy jinak dlouhou dobu. Děkuji za případné rady.

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama