Zapojení kotlů (tuhá paliva + elektrokotel + akumulace)

Reklama
MB Marek Borys @marek.borys před 4 roky18.02.2020 07:40:00
Zapojení kotlů (tuhá paliva + elektrokotel + akumulace)

Dobrý den, po zkušenostech s místními topenáři, bych si chtěl předelat topení, jelikož jsem nad nimi zlámal hůl, když u 3roky starého topení jsem již 2x řešil únik v letovaných spojích rozvodu v podlaze a dalších několik problémů, kde jsem si rozvody v kotelně musel upravovat sám. Aktuálně mám rozvod viz foto





Chtěl bych celou kotelnu předělat při zachování ohřevu TUV bojlerem OKCE s elektropatronou a do okruhu dát 1000l akumulační nádrž a záložní elektrokotel, který by se spínal např. pomocí pokojového termostatu v prípadě, že by se z nějakého důvodu přestalo topit v kotli na tuhá paliva a byla vytřískaná akumulační nádrž. Asi nejlepší by bylo, když by elektrokotel topil rovnou do trubek k radiátorům a nenatápěl by zbytečně akumulační nádrž, jelikož by byl jako pouhá záloha. Vyvody z topného okruhu bych chtěl klasicky do sběrných potrubí, kde by pro každou větev ( mám 3 větve) bylo vlastní čerpadlo a kohout pro uzavření každé větve zvlášť v případě závady atp. Byl by někdo ochotný mi pomoci s vymyslením okruhu kotelny, výběrem komponent a zaroveň poradit regulaci ? Pokud by to bylo možné, tak by se mi nejvíce líbilo regulování buď pomocí příložných termostatů, nebo pomocí např těchto, či jiných termostatů https://www.hadex.cz/m453b-digitalni-ter…


Popřípadě, jestli regulace bude lepší za použití např https://www.kamody.cz/adex-comfort-r-reg…



Schémat okruhů je na internetu hodně, ale nic přesně co bych potřeboval Moc děkuji za odpověď

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

20 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.