Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov
Reklama

Betonový sloup - izolace

Autor: Marek Milfait
Datum: 26.02.2020 01:24
uživatel: 130725


Fotogalerie:
obrázek č. 1 obrázek č. 2 obrázek č. 3 obrázek č. 4
Prosím o radu jak vyřešit detail sloupu v budoucí stavbě.

Dům bude patrový, klasická krychle s plochou střechou, nezateplený z Ytongu Lambda 550 mm, postavený na klasických pasech (bohužel projektant odmítá jiné řešení než pasy).

Když se podíváte na detail výkresu, jde mi o řešení rohu obývacího pokoje kde jsou dva HS portály 4m a 3m. Prostor 1.11 je venkovní terasa a čtverec venku 300x300 je betonový sloup podepírající balkon a plochou střechu, viz. 3D model. Zeď 2NP kopíruje zeď 1NP.

Chtěli bychom zeď mezi HS portály změnšit na sloup 550x550. Jak ale takový sloup realizovat, aby to nebyl jen velký tepelný most?

Napadlo mě řešení, které je na náčrtku, to by částečně vyřešilo izolaci z venkovní strany, ale vzhledem k tomu, že je dům na pasech, tak teplo uniká sloupem do základové desky, viz. nákres paty domu. A nebude unikat teplo i překlady, věncem?

Napadá vás nějaké jiné řešení? Izolovat ho polystyrenem v interiéru? Zmenšit ho a izolovat dokola? Samozřejmě výsledek nechám spočítat statikem.

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama