Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Karma POV 10B zhasíná po zapálení hlavního hořáku

Autor: Petr Vejsada
Datum: 27.02.2020 13:16
uživatel: 132030

Během jednoho dne odešla karma Karma POV 10B. Nestalo se najednou, ale během toho jednoho dne se stav zhoršoval až skončil na současném stabilním a špatném stavu.

Tato karma má jen jednu ionizační elektrodu, která snímá jak zapalováček, tak hlavní hořák. Při puštění vody začne jiskřit a po chvíli chytne zapalováček. V ten okamžik jiskření přestane a z toho usuzuji, že elektronika si včimla, že zapalováček hoří. Po necelé vteřině se zapálí hlavní hořák a po několika málo sekundách má následovat zhasnutí zapalováčku. To se také stane, ale přesně v tom okamžiku (tedy o pár desítek milisekund pozdějiú zhasne i hlavní hořák. Soudím, že vypnutím zapalováčku přestane protékat přes plamen a elektrodu proud a karma se vypne.

Elektroda se dotýká plamene hlavního hořáku, hlavní hořák hoří noirmálně, elektrodu jsem důkladně vyčistil, ale přesto si karma nevšimne, že hlavní hořák hoří. A to mi hlava nebere ... uměl by někdo poradit?

Děkuji předem.

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Ondřej jjj14.03.2020 12:59
Petr Vejsada14.03.2020 11:53
Petr Vejsada14.03.2020 11:45
Martin Kotel14.03.2020 10:51
Fajn Zima13.03.2020 21:44
Petr Vejsada13.03.2020 16:45
Pavel Pavlo27.02.2020 13:32

Datum: 27.02.2020 13:32 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 100426
reakce na ...
Elektroda sama o sobě může být vadná a nebo bude bohužel závada v elektronice,nebo v některém omezovači( termostatu).

Základ je ale ve výměně elektrody!
Stejně bych to ale nechal na servis.

Datum: 13.03.2020 16:45 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Tak vyřešeno.

Když jsem viděl české ceny, začal jsem uvažovat o výměně karmy, ačkoli ještě, myslím, může léta sloužit. Pak jsem se pustil do komplexní diagnostiky, kterou raději nebudu popisovat, abych se vyhnul zbytečnému a zde častému peskování.

Zjistil jsem, že je vadná ta elektronika. S vypnutím ventilu pilotního hořáku vypne o pár milisekund později i servoventil hlavního hořáku. Celá deska je zalitá asi 3 cm silnou vrstvou pryskyřice, takže z ní koukají jen hlavičky tranzistorů a elyty. Tedy neopravitelné. Deska je 100% analog, klopné obvody se zpožďovači.

Trochu jsem zagooglil a zjistil, že mimo ČR jsou ceny úplně jinde a v pondělí jsem desku objednal z Portugalska za 84 dolarů i s dopravou. Dnes deska (tedy celá jednotka i s krabicí) dorazila, vyměnil jsem ji a za chvíli si dám bezpečnou a teplou koupel.

Mám radost, že karma bude (doufám) ještě nějaké roky fungovat a nemenší radost mám i z toho, že jsem nedal vydělat českým vekslákům.

Yupí a díky za pomoc.

Autor: Fajn Zima
Datum: 13.03.2020 21:44 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 117328
reakce na ...
👍čtrnáct dni na studené TUV, to by mi tady u zákazníků neprošlo, ale diky za info...

Datum: 14.03.2020 11:45 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Máte pravdu, ale většinu toho času zabralo rozhodování, zda koupit novou karmu, zavolat na to někoho či si poradit sám. Nakonec zvítězila škudlivost, ostatně karma není zase tak stará.

Autor: Martin Kotel
Datum: 14.03.2020 10:51 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 131957
reakce na ...
U té bezpečné koupele bacha na nebezpečný CO.

Datum: 14.03.2020 11:53 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Ano ano, spaliny hlídá čidlo, já hlídám, aby nebyla zatarasená okna při napouštění vany a Honeywell D100 hlídá mě a spalinové čidlo. Kominíci hlídají 1x za rok odkouření. Prohlídka a případné čištění 1x za 3 roky, což je vzhledem k relativně malé četnosti používání zcela postačující.

Autor: Ondřej jjj
Datum: 14.03.2020 12:59 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 110009
reakce na ...
Je to karma

Tedy dulezity je mit doma hlavne 1x za rok servisaka co dokonale procisti vymenik. Ten prave pri zasrani tvori CO..

A okna zataresana myslite jako jak? Zaklad je mit neuzavrenou vetraci diru ven 15x10cm..

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.

Reklama