Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Věnec provedení a armování

Autor: Jiří Novotný
Datum: 02.03.2020 16:13
uživatel: 105696


Fotogalerie:
obrázek č. 1 obrázek č. 2
Dobrý den, poprosím zde opět o radu. Přistavuji patro, tudíž jsem zcela zboural střechu. Na stropy má přijít 6 šárů cihel porotherm (půlštok) šíře 30 cm na maltu + 15 polystyren. V pátém šáru, tedy ve výšce 125 cm mají být okna, sedlová střecha pouze se středovou vaznicí a pozednicí (tu počítal statik).
Současný barák je délka 22 x 6,5 metrů, rozdělen pravidelně třema nosnýma příčkama na 4 místnosti o délkách cca 5,5 - 6 metrů.
A nyní k dotazu, tedy k věnci, rád bych ho udělal namísto pátého šáru cihel, tedy v šáru pod okny, bude asi 25 x 25 cm, z roxorů R12 a třmínků R6 po 25 cm.
Je třeba věnec nějakým způsobem spojit se současným betonovým stropem?
Je potřeba jej protáhnout do vnitřních nosných příček, když v nich bude přerušen dveřmi?
Na tu délku 22 m se bojím, aby mi věnec nepraskal, tudíž uvažuji, že jej propojím táhly na kotvy do stropu viz obrázek. Bude to fungovat?
Nebo mi poradíte něco jiného?

Kontaktoval bych svého projektanta, ale jelikož to byl mizera, tak jsem ho hnal bejzbolkou.
Díky.
Novotný

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Příspěvky
Autor: Michal Svoboda
Datum: 03.03.2020 20:31 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 132041
reakce na ...
Tohle řešte se statikem. Osobně bych namísto táhel použil lomený věnec a o to i rozhodně na všech vnitřních nosných zdech. Vzhledem k délce krovu konstrukci vaznic z oceli a dvojité (párové kleštiny), navrženo tak, aby nevznikali vodorovné síly v oblasti pozednic.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama