Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov
Reklama

Nosnost podlahy pod akváriem

Autor: Petr Švec
Datum: 04.03.2020 13:19
uživatel: 119517

Fotogalerie:

Dobrý den,
mám následující skladbu podlahy: 160 mm EPS 100 S (kvalitně položený), na tom systémovou desku podlahového topení a cca 7 cm betonový potěr s výztužnými vlákny (plastové "drátky").
Již několik let mi na této desce u zdi stojí cca 260 kg těžké akvárium.
Nyní jsem se rozhodl do rohu místnosti přidat ještě jedno, podobně těžké.
Mám trochu obavy, zda to nebude na desku už moc - veškeré zatížení bude soustředěno nedaleko od sebe a spíše k jednomu rohu...
Ostatní využití místnosti je v podstatě běžný nábytek (stůl, gauč, skřínky...) akorát u protější stěny stojí cca 80kg kamna...
Dovedl by mi někdo říci, zda se tím mám zabývat? Např. kotvením podstavce do zdi? Mockrát děkuji - více řekne nákres v příloze.. s pozdravem Petr Švec

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Petr Švec05.03.2020 07:43
Lubomir Švarc04.03.2020 19:15
Petr Švec04.03.2020 18:45
Lubomir Švarc04.03.2020 15:44

Datum: 04.03.2020 15:44 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 108029
reakce na ...
Fotogalerie:
obrázek č. 1 obrázek č. 2
Možná inspirace 0.5t akvárium.
Máte PT?

Datum: 04.03.2020 18:45 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Ano, mám PT... Akvárium bude stát v podstatě na vyztuženém PC stolku, takže můžu dát pod desku stolu tři podpěry a ty ukotvit do zdi přes závitové tyče zalepené chem. kotvou. Zdi jsou plná cihla, takže to asi tak udělám... abych přenesl zatížení na zeď. Otázka je, zda je to potřeba... ale sichr je sichr :)

Autor: Lubomir Švarc
Datum: 04.03.2020 19:15 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 108029
reakce na ...
Pokud montuji bojlér 300kg,tak doporučuji před zalitím zpevnít plochu pod ním.
U Vás je již pozdě,myslím si ,že by se stejně nic nestalo i bez zpevnění.To je jak by se vedle sebe postavili 3 chlapi.

Datum: 05.03.2020 07:43 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Jasně, pod kotlem mám taky betonový monoblok.. ale tady už to bohužel nejde udělat.
Asi dám opravdu do zdi ty konzole, které pomůžou přenést podstatnou část zatížení do zdi... jelikož zatížení bude trvalé. (tři chlapi těžko budou stát vedle sebe deset let :)
díky

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.

Reklama