Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Vrtana studna a vřetenové čerpadlo Uniqua

Autor: Ladislav Soucek
Datum: 19.03.2020 09:39
uživatel: 121673

Zdravím ve spolek, Mám na Vás dotaz ohledně čerpadla pro náš nový vrt 28m, 125cm. Sloupec vody skoro 20m. Užití, domácnost, kuchyně. Máme doporučené čerpadlo Uniqua Aqua T80-36 vřetenové. Víme, že vibracemi se vrt ničí a proto nepoužívat Malyše, Ruche, apod. Ale vřetenové také generuje jisté vibrace. Nebude docházet též k ničení vrtu? Mám mít strach a raději použít rotační odstředivé čerpadlo? Jaké kdo s tím prosím máte zkušenosti?

Díky moc

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Ladislav Soucek20.03.2020 09:17
zdeněk Žabička19.03.2020 16:47
Jozef Homola19.03.2020 11:13

Datum: 19.03.2020 16:47 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 101170
reakce na ...
Dobrý den, neuvádíte vydatnost vrtu. Problém je spíše v kolísání odběru. Pokud bude nerovnoměrný odběr vody (např. snížení hladiny při čerpání o 15 m a pak zastavení odběru), tím může dojít k zakolmatování vrtu (zalepí se malými částicemi, nejhorší je jíl) a pak se sníží vydatnost. Ideální odběr vody odpovídá vydatnosti vrtu. Na řešení konstrukce čerpadla tolik nezáleží. Horší jsou pulzy od kolísání hladiny ve vrtu.

Autor: Ladislav Soucek
Datum: 20.03.2020 09:17 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 121673
reakce na ...
cca 0,5 l/s a jilu je u nas dost, ale nize jsou uz pak tvrdsi horniny jako slinovce, kridy, apod....

Mne spise slo o ty vibrace (vlny) pri behu onoho uvadeneho cerpadla. Zda nebudou poskozovat okoli vrtu. Jinak u nas neni zase az takova spotreba a setrne pristupujeme i ke zdroji vody.

Autor: Jozef Homola
Datum: 19.03.2020 11:13 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 100172
reakce na ...
Odstředivá čerpadla jen do čisté vody (nesmí být písek jako abrazivo).

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.

Reklama