Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Revize spalinových cest a kotlíková dotace

Autor: Ondřej Pískal
Datum: 23.03.2020 19:44
uživatel: 132109

Dobrý den,

ke kotlíkové dotaci je potřeba Revize spalinové cesty a podle jednoho kominíka se kterým jsem mluvil nám bez vyvložkovanýho komína nikdo revizi nedá. Na internetu jsem o tom přímo nic nenašel, tak se chci zeptat, jestli je to nějaké nepsané pravidlo, nebo nebo mě nasměroval ke správným informacím, děkuji.

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Jaroslav Dítě30.03.2020 19:42
Ondřej Pískal30.03.2020 19:06
Jan Leksa27.03.2020 09:44

Datum: 27.03.2020 09:44 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 101713
reakce na ...
Dobrý den,
pouhé zdůvodnění, že na vyvložkovaný komín nedá zprávu je znak jeho nedostatečných znalostí. Revize spalinové cesty je postup daný obecně závazným předpisem, při kterém se zjistí aktuální stav a parametry komína, parametry spotřebiče a další okolnosti. RT zjištěné hodnoty porovná s normovými hodnotami, provede výpočet nebo posouzení a pak pouze konstatuje, zda jsou splněny či nesplněny podmínky bezpečného a spolehlivého odvodu spalin.
U spotřebičů s nižší teplotou spalin nebo dlouhých spalinových cest s malým tepelným odporem často dochází ke kondenzaci, což je v rozporu s vlastnostmi komína. Proto by měl kominík své tvrzení doložit ideálně výpočtem dle ČSN EN 13384 a vystavit zprávu o revizi dle vyhl.34/2016 Sb. přílohy č.4 se zjištěnými nedostatky včetně technického protokolu. https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2016-34#p3

Autor: Ondřej Pískal
Datum: 30.03.2020 19:06 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 132109
reakce na ...
Velmi děkuji za vaší odpověď. Co jsem se dočetl, tak obecně bude asi lepší ho vyvložkovat z důvodu delší životnosti a snížení rizika požáru. Bude se k němu připojovat nový kotel ATMOS DC 25 S a chladnější spaliny zřejmě budeme muset řešit. Na výpočty dle vámi uvedených norem se zeptám.

Autor: Jaroslav Dítě
Datum: 30.03.2020 19:42 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 124505
reakce na ...
Kotel DC25 má teplotu spalin cca 180°C při plném výkonu. Pokud jej budete provozovat s akumulací, tak by neměl být problém ani u taženého komínu. Pokud však bude bez akumulace, tak by mohl občas při poklesu teploty v dolní komoře dehtovat. To je pak z něj ale i
dýmovnice. Stejně se bez revizní zprávy neobejdete, tak to bude na kominíkovi.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.

Reklama