Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov
Reklama

Základová deska

Autor: Antonín Jícha
Datum: 30.03.2020 18:44
uživatel: 132213

Dobrý den, koupil jsem pozemek na kterém je již udělaná základová deska, kterou chci využít na stavbu domu. Desku mám statikem schválenou a čekám na vydání stavebního povolení. Bohužel deska je již starší a na několika místech je narušen povrch (vydrolená vrchní vrstva). Před položením hydroizolace bych potřeboval povrch sjednotit. Dostal jsem radu, ať použiji nivelaci, ale při ploše 150m2 to není zrovna levná záležitost. Nevíte někdo lepší a levnější způsob vyrovnání nerovností.

Za každou radu moc děkuji.

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Michal Svoboda05.04.2020 21:34
Antonín Jícha30.03.2020 19:52
Karol Konárik30.03.2020 19:28

Datum: 05.04.2020 21:34 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 132041
reakce na ...
Pytlovaný potěr se dělá i od 1mm, podklad vysát a napenetrovat. Případně doma míchaný potěr 1:3, na podklaďáku je to celkem jedno.

Autor: Karol Konárik
Datum: 30.03.2020 19:28 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 131429
reakce na ...
Asi by chtělo napsat kolik plochy je třeba opravit. Existuji vyspravkove hmoty na beton, popř. pro ten váš účel by stačilo namíchat směs ze žlutého pisku s cementem v pomeru 3:1 a srovnat to. Pod izolaci davat samonivelaci jsou vyhozené penize

Autor: Antonín Jícha
Datum: 30.03.2020 19:52 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 132213
reakce na ...
Dobrý den, moc děkuji za radu. Na celé desce je to několik míst. Dohromady asi 10m2, od drobného porušení (několik milimetrů) až po vydrolení do hloubky 4 cm.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.

Reklama