Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Dimenzování TČ

Autor: Radek Radek
Datum: 05.04.2020 20:46
uživatel: 127057

Dobrý den, zrovna procházím výběrem TČ. Poptal jsem u ruzných firem a nyní jsem dostal dobrou nabídku od jednoho českého výrobce. Je to typ ON/OFF se scroll kompresorem o parametrech A2/W35, 8,95kW, 3,30 COP. Dům má cca 7kW ztráty při -12°C. Topení deskovými radiátory, tuto slabou zimu jsem měl nastavenou max. teplotu otopné vody na 45°C a stačilo to. Topíme na 22°C. Mám AKU 500l (bez možnosti ohřevu TUV), kterou bych s ON/OFF typem využil. Otázka zní, jestli toho čerpadlo není předimenzované. Mají ještě typ A2W/35, 6,28 kW, 3,30 COP. Při A‑7W/45, 4,95kW, 2,49 COP jeho výkon cca odpovídá tepelným strátám domu při této venkovní teplotě. Při nižších teplotách bych těch pár dní v roce dotápěl kotlem, který bych si nechal a nebo by jela bivalence.
Otázka je, jestli by to výkonnější TČ zbytečně necyklovalo při teplotách okolo 0. A naopak to slabší, aby stihlo pokrývat TZ domu a nabíjení AKU a nespínala často bivalence. Další otázka, o kolik se efektivita chodu, když se bude AKU nabíjet na vyšší teplotu, než je aktuálně potřeba. O kolik vyšší se tato teplota volí? Děkuji za odpovědi

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Lubomir Švarc06.04.2020 07:11
Radek Radek05.04.2020 22:11
Lubomir Švarc05.04.2020 21:00

Datum: 05.04.2020 21:00 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 108029
reakce na ...
Všechny Vaše otázky vyřeší 9kw invertor,na aku se vykašlete.
K tomu výrobci,máte doma nějaký špičkový český výrobek?

Autor: Radek Radek
Datum: 05.04.2020 22:11 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 127057
reakce na ...
Nevím, jestli mám vubec doma nějaký výrobek, o kterém bych si troufl říct, že je špičkový. Vždy se najde kompromis, pokud nejde člověk do nejvyšší třídy. Nemusím mít špičku, jdu po dobrém poměru cena výkon. LG jsou špičkové? Vrátí se mi za dobu životnosti rozdíl 30k? Jinak nemám nic proti LG, je to muj favorit. Ty otázky bych se stejně rád dozvěděl, zajímá mě to.

Autor: Lubomir Švarc
Datum: 06.04.2020 07:11 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 108029
reakce na ...
Omlouvám se,měl jsem napsat český výrobek s českou elektronikou.
Ty otázky jsou snad zbytečné,když to invertor vše zatáhne.
To se rozvine diskuze na půl roku.
AN přirovnávám k vřelé polévce,když ji chci jen ohřát.Zbytečně se draze nahřeje a pak ji musím foukat,aby byla k jídlu.
Kromě LG jsou různí výrobci invertorů,levnější je třeba Sinclair.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.

Reklama