Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Odvětrávání WC + Sprchového koutu

Autor: ondřej šmahel
Datum: 06.04.2020 17:11
uživatel: 130030

Dobrý den,
prošel jsem zdejší příspěvky za poslední 2 roky ale o správném provedení odvětrání Wc a sprchového koutu, které právě stavím nemám zcela jasno.

Představuji si to zhruba viz. náčrtek.
Rád bych zápach a vlhkost odvedl jedním vývodem přes skladbu půdní podlahy (zásyp liapor 1 4 + OSB) střechou nebo vodorovně pod střechou.
Sám rozumím spíše elektrice takže mi není jasné zda umístit do obou vstupů samostatný větráček nebo jen za druhý z dvojice, blížeji k vývodu ve střeše.
Kvůliva omezení šíření zápachu do sprchového koutu dám co nejostřejší ůhel kalhotového kusu. Kam (všude) kvůli tomuto problému i kvůli pronikání chladu dát zpětnou klapku ?
Kondenzát můžu odvézt do odpadu viz. náčtrtek.
Lze takto?

V neposlední řadě budu odvětrávat cca 7m3 (z WC 2,5 m3 a ze sprchy 4m3).
Co tomu tak rozumím tak kvůli délce která s ohldem na kolena bude větší než 4m bude třeba radiální typ? Co v případě dvou axiálních, které by si do určité míry "pomáhaly" ?
Průměr trubky budu muset kvůli skladbě půdní podlahy omezit na 100 - 110mm. Je to dostačující?
Případně odvést wc stěnou do kotelny a sprch. kout vedením blížeji u stěny klidně i širší trubkou.

Děkuji předem všem za jakoukoli radu nebo tip k této problematice. Rád bych to udělal pořádně a tak aby to sloužilo dlouhodobě.

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Jaroslav Šalý28.05.2020 13:44
CVB Ventilátory28.05.2020 09:59

Datum: 28.05.2020 09:59 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 130306
reakce na ...
Dobrý den,

bohužel nevidím Váš nákres, ale já bych doporučil ventilátor do potrubí s dostatečným vzduchovým i tlakovým výkonem. Pokud mi pošlete do e-mailu předmětný nákres a Vaše upřesněné
požadavky, rád se nad tím zamyslím a pošlu Vám nějaké podrobnější informace.
Dle údajů které jste sepsal bych uvažoval o některém z následujících ventilátorů....ale jak píši, potřeboval bych dodatečné informace.
ventilátory TD 250/100 SILENT IP44 -
https://www.ventilatory-shop.cz/produkt/ventilator-td-250100-silent-ip44
Vortice LINEO 100 Q VO T - https://www.ventilatory-shop.cz/produkt/ventilator-vortice-lineo-100-q-vo-t
a Dalap AP 100 QUIET - https://www.ventilatory-shop.cz/produkt/ventilator-dalap-ap-100-quiet

všechny do potrubí o průměru 100mm.

Autor: Jaroslav Šalý
Datum: 28.05.2020 13:44 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 127876
reakce na ...
hlavně nezapomeňte jakou "dírou" budete vzduch do baráku přisávat

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.

Reklama