Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov
Reklama

nosná konstrukce z traverz, způsob svaření a tepelné mosty

Autor: Michal Chrome
Datum: 06.04.2020 18:43
uživatel: 132261

Fotogalerie:
obrázek č. 1 obrázek č. 2 obrázek č. 3 obrázek č. 4
Dobrý den přeji,
Potřebuji poradit, protože stavíme víceméně svépomocí tedy otec je zedník a má maličkost přines dones atd. Stavba je taková jaká je :) myslím rozměrově , je to křídlo hospodářské usedlosti a chtěl jsem zachovat spodní užitkovou část a vytvořit si podkrovní bydlení. Delší strana s okny je na jih. Toť k vysvětlení. Jelikož je strop klenbový á 2 metry tak jsou nosné jen obvodové stěny a projektant nebo spíše statik mi navrhl nosné konstrukce z U profilu 240 svařených k sobě a otázka 1. zní jsou potřeba nějaké úpravy u svárů profilů na zpevnění nebo stačí provařit spoje k sobě pouze na plochu nebo dělat výztuže??Otázka 2. věnec bude těsně na hraně stropu ze sádrokartonu co to bude dělat? a nebo co s tím??A otázka 3. v místě usazení nosníků bude věnec bez vnitřní izolace jen betonová kostka kvůli přenosu váhy a dá se nějak to místo neagresivně ošetřit (spec. izolace atd. )abych snížil vliv tep. mostu?? Mám z toho trochu obavy.
A izolaci stropu bych chtěl řešit asi nástřikem i tech traverz pokud by to pomohlo.
Gratuluji všem kteří přelouskaly tento dotaz a děkuji též za odpověď a radu těm kteří to i pochopily.
Michal

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Michal Chrome06.04.2020 21:50
Jozef Homola06.04.2020 21:11

Datum: 06.04.2020 21:11 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 100172
reakce na ...
Fotogalerie:
Popřemýšlejte i jinak.
Traverzy 240 mm jsou drahé a těžké a stejně prostorovou tuhost následkem toho sváru a zalomení moc nevylepší. Udělal bych to bez nich.
Do vrcholu bych dal menší vaznici aby krovy dobře lícovaly a podepřel bych ji sloupky ob jeden nebo dva krovy (tzv. plná vazba).
Středovou vaznici na levé straně bych vyhodil.
Krove levé strany bych posílil takovou dobře přidělanou "botou" (aby tah kleštin nezvyšoval průhyb).
Kleštiny široké nebo dvě úzké nad sebou (podle možností).
Věnovat mimořádnou péči provedení styčníků aby se tam něco "nepoddávalo".

Autor: Michal Chrome
Datum: 06.04.2020 21:50 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 132261
reakce na ...
Děkuji za odpověď.
Je to velice zajímavé řešení skoro si říkám že i nejlepší kde nevidím ani jeden problém který řeším co se týče i dělení pozednic a jejich výška .
Problém vznikl již v tom že stavební řezivo mám objednané,stavba rozjeta, traverzy doma :( a povolení vše hotovo:(Znáte to udělám to jinak a lépe než ostatní :). Nu což .. Je tedy možné jiné řešení a nebo tedy znovu lépe a jinak.. Děkuji

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.

Reklama