Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Anhydrit a dodatečná dilatace

Autor: Jan Kostřica
Datum: 03.05.2020 17:02
uživatel: 132416

Mám dotaz ohledně anhydritových podlah a dilatací. Při rekonstrukci 2.NP v rodinném domě jsme nejdříve vylili celoplošně anhydritovou podlahu s dilatacemi od nosných konstrukcí a poté realizovali veškeré SDK příčky a podhledy. Skladba od nosné konstrukce: Rigifloor tl. 40 mm, separační fólie, topné potrubí s krycí síťovinou, anhydrit tl. 50 mm. Když jsem se domlouval s podlahářem a sádrokartonářem, oba potvrdili, že tento postup je správný a že takto realizace proběhne. Kdyby se realizoval SDK dříve než podlaha, mohl by se poškodit vlivem uvolněné vlhkosti z podlahy. Navíc se příčky budou daleko lépe zakládat na vyrovnaném povrchu anhydritu. Mám teď obavy z možných akustických mostů mezi místnostmi. Podlaha je s podlahovým teplovodní vytápěním, tak že dodatečné prořezání by bylo komplikované a co jsem se zatím ptal, podlaháři se do toho zrovna nehrnou. Je takto provedená podlaha špatně? Dá se uvažovat o prořezání anhydritu podél stěn a ve dveřích? Je možné minimalizovat kročejový hluk mezi místnostmi některou z podlahových krytin (Vinyl, Marmoleum, dřevo na akustických podložkách)? Děkuji za případné odpovědi.

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Datum: 03.05.2020 17:11 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 113007
reakce na ...
Dobrý den, plovoucí roznášecí vrstva je plovoucí proto, aby nebyla spojena s žádnými konstrukcemi a dobře fungoval útlum kročejového hluku. Ti vaši řemeslnící si to prostě jen zjednodušili. Tím, že spojili plovoucí roznášecí vrstvu s příčkami, tak se bude kročejový hluk přenášet do příček a případně dalších konstrukcí, se kterými budou příčky spojené. Jednoznačně měly být příčky kotvené k rovnému a pevnému podkladu a plovoucí roznášecí vrstva měla být buď provedena suchou cestou, nebo příčky měly být ochráněny pomocí separační fólie. Budete se muset smířit s tím, že útlum kročejového hluku v rámci toho vrchního podlaží nebude mírně řečeno ideální, ale směrem do spodních prostor už by to neměl být takový problém. Provádění nějaká dodatečné dilatace kolem příček a odřezávaná roznášecí vrstvy kolem příček si nějak nedovedu představit, ale můžete to zkusit.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.

Reklama