Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Plíseň vně oken

Autor: Radek Michna
Datum: 19.05.2020 12:29
uživatel: 131793

Fotogalerie:
obrázek č. 1 obrázek č. 2 obrázek č. 3
Dobrý den, chtěl bych se zeptat zda má někdo podobnou zkušenost a jak toto řešit. Jedná se o plastová okna Gealan v bytovém době (cihlový bez zateplení). Letošní zima byla extrém protože se rosily i při venkovní teplotě 0 stupňů včetně rámu okna i v místě parapetu. Pravidelně větráno pokud jsme byli doma. Okna si nechávala usazovat původní majitelka bytu cca před 10 lety. Letos jsem si všiml vlhnuti překladu což přisuzuju nedostatečnému zapravení oken z venčí.
Zarazila mě ale plíseň uvnitř rámu okna. Prosím o Vase názory.

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Datum: 19.05.2020 17:16 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 132371
reakce na ...
Řešil jsem totéž, větrání okny nestačilo, rosily i prostory uvnitř špaletových oken. Pomohlo podtlakové větrání v podobě pěti milimetrů otevřených dvířek nepoužívaného krbu. Dosaženo tak trvalé větrání cca 0,1 plně funkční. Už se nerosí nic a nevadí ani 'pecky' v podobě plného sušáku prádla apod.
Jinými slovy zajistěte malé podtlakové větrání a problém přestane.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.

Reklama