Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

solarni ohrev bazenu

Autor: mart mart
Datum: 21.05.2020 08:28
uživatel: 132520pekny den vsem,

koupil sem pouzite kolektory 4ks 1154 x 2080 mm, Typ: Buderus SKS 4.0-s.

bazen necelych 9m3, panelly planuji dat casem (asi pristi rok) na novou chatu.

nejradeji bych je pripojil primo na bazenovou vodu. z chemie pouzivam na zacatku a parkrat v prubehu roku savo a skalici modrou, chlorove tablety stridme.

nejradeji bych pripojil kolektory primo na bazen, pres nejake male cerpadlo pripojene na vyvod z filtrace. tepelna nadrz na ohrev je celkem komplikace.

lze to tak udelat?

dekuji pripadne navrhy, rady, zkusenosti...

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Příspěvky
Autor: Jan Mrskoš
Datum: 22.05.2020 05:23 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 126515
reakce na ...
Lepší je dát ten ohřívací okruh samostatně nezávisle na filtrování, pokud je separátní malé čerpadlo, které by případně mohlo běžet na solární elektriku - a tedy jen když svítí pěkně slunce. Zatímco filtrovací doba by měla být nezávisle na slunečním zářením, mnohdy celé týdny zamračeno, nicméně filtrovat se musí...

Pokud se to dá do serie s filtrováním, ty kolektory jsou obyčejně dosti malého průřezu a tedy se ztrácí podstatně tlak pro filtrování. Já jsem to podobně taky dělal, honil vodu zkrz hadice pod sklem na slunci, byl s tím problém.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama