Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Uložení plynoveho potrubi

Autor: Lukáš Staněk
Datum: 21.05.2020 14:15
uživatel: 132524

Prosím o radu:
Aktuálně na pozemku provádíme velké terénní úpravy a rád by jsem v rámci toho natáhl i plyn. Projekt žádný nemáme a zatím ani neplánujeme. HUP máme na hranici pozemku a zatím je nezapojen, tak to zůstane i nasledujicich několik let. Rad by jsem však natáhl potrubí, ať je to nachystané ...
Můj dotaz je, jestli vyhovuje současným normám, když udělám vykop cca 1,2 m široký a hluboký asi 1,3 m a do pískového lože dám na jednu stranu kabel v chrániče a na druhou stranu trubku na budoucí plyn PE 32 bez chráničky ve vzájemné vzdálenosti cca 80 cm.
Druhý dotaz je, jak dlouhý mám nechat volný konec trubky v HUP a u soklu domu.
Předem moc děkuji za radu a případně odkazy na normy.

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Stanislav Vinklárek27.05.2020 08:28
Jozef Homola21.05.2020 15:20

Datum: 27.05.2020 08:28 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 109433
reakce na ...
Osobně bych bez projektu do země nic od plynu, EE nezakopával .. resp. bych si toto důsledně ověřil u projektanta, plynaře, stavebního úřadu apod ...

Autor: Jozef Homola
Datum: 21.05.2020 15:20 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 100172
reakce na ...
Je to případ podobný mému před 20-ti lety. To znamená uložení (to už jsem si dělal sám) ve stejném výkopu kabel přívodu elektřiny ze sloupu už na mém pozemku a též plyn z uzávěru na hranici pozemku. Do země se uložila PE trubka asi 26 m, která ale měla "navařeny" asi 60 cm kovové trubky. Bylo to ale podle projektu a návarky i s PE trubkou dodala firma, která má na to certifikaci.
Zda ty kovové konce lze udělat na místě samém nevím. Topenář pak ty konce obalí mokrým hadrem a navaří na pevné trubky, které pokračují ke spotřebičům a poté revizním technikem je provedena těsnostní zkouška.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.

Reklama