Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Proč ERU vadí ceny, které se odvíjí od trhu?

Autor: Petr Vala
Datum: 21.05.2020 23:47
uživatel: 132529

Narazil jsem na článek na lidovkách, kde se píše, že ERU vadí ceny elektřiny, které se odvíjejí od cen na burze. Podle mě se jedná o nejférovější způsob účtování, navíc má jít i o nástroj, který má pomáhat řešit nestabilní obnovitelné zdroje elektřiny, tak upřímně tomuto postoji ERU vůbec nerozumím. ERU argumentuje tím, že se najdou zákazníci, kteří takový tarif nepochopí, jenže s touto logikou by mohlo třeba telekomunikačnímu úřadu vadit, že existují omezené datové tarify a najdou se zákazníci, kteří nepochopí, že rozdílné aktivity na internetu mají rozdílný datový tok, proto nemají data pod kontrolou. Navíc je na zákazníkovi jaký tarif zvolí, tak mi to hlava nebere o co jim vlastně jde, jaký na to máte názor?

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
David Valenta29.05.2020 13:11
Petr Vala22.05.2020 21:26
Jan Schindler22.05.2020 07:57

Datum: 22.05.2020 07:57 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 131645
reakce na ...
Dobrý den,
myslím, že tisková zpráva z ERÚ byla celkem nešťastně formulovaná. Hned po vydání jsem se na ERÚ ohradil a tiskový mluvčí mi pak vysvětlil, že se jedná o produkty, kde se mění cena pro obchodníka a kdy, zákazník si neuvědomí předem vážnost změny. S tím souhlasím.

ERÚ reagoval na stížnosti zákazníků. Kdoví, co je to za zákazníky?

ERÚ zopakoval, že mu stanovení dynamické ceny, jak to požaduje EU nevadí.

Autor: Petr Vala
Datum: 22.05.2020 21:26 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 132529
reakce na ...
Dobrý den, děkuji za odpověď. Tak to jsem nějak nezaregistrovat, že se k tomu ERU ještě nějak vyjadřovalo. A ani by mě nenapadlo, že může posílat stížnosti konkurent, myslel jsem, že jen zákazníci. Ale stejně pokud přece zákazník pošle stížnost, tak je přece nejednodušší zkontrolovat, zda mu bylo vše účtováno správně. Ale proč rovnou hanit, tento typ tarifu, který je dle mého názoru moderním způsobem férového zúčtování.

Autor: David Valenta
Datum: 29.05.2020 13:11 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 132526
reakce na ...
Taky té iniciativě moc nerozumím, jak chcete pomoci někomu, kdo nechápe co je to trh?

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.

Reklama