Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov
Reklama

Plechová garáž - plášť že dřeva

Autor: Michal Pernica
Datum: 17.06.2020 11:37
uživatel: 132674

Zdravím,
Nenapadá někoho z vás nejjednodušší způsob jak upevnit palubky na plechovou garáž? Mám ji na zahradě zabydlenou a nechce se mi stavět celá že dřeva... Napadlo mě návrat do jeklu díry a šroubovat stojky a do nich pak přitáhnout palubky a nechat mezery mezi plechovou stěnou a palubkamy. Je to dobrý nápad a nebo úplná blbost? Střechu bych samozřejmě předělal...

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Jozef Homola17.06.2020 16:57
Michal Pernica17.06.2020 15:48
Jozef Homola17.06.2020 13:11
Lubos Siska17.06.2020 11:49

Datum: 17.06.2020 13:11 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 100172
reakce na ...
Fotogalerie:
Dřevěný obklad na nějaký jiný podklad je běžná záležitost. Záleží jestli to budou palubky svislé nebo tzv. RHOMBUS.
Můžete i přímo vrtat do jeklu pokud nemá stěnu silnější než 2 mm. Nebo přidat další "plechový profil" "U" nebo "Z". Mám tak udělané vrata na garáži (asi 15 let) a zatím v pohodě.
Na obrázku jsem udělal vruty do jeklu 2 mm a výbrus jak to vypadá.

https://www.google.cz/search?q=Rhombus+obklad&tbm=isch&source=iu&ictx=1&fir=Xy_KHTBx3v56vM%253A%252CCiinZfdikFzLcM%252C_&vet=1&usg=AI4_-kTlOnPi9gASQ_cUdiTDX6lNTb1OHQ&sa=X&ved=2ahUKEwjAlKrZ2YjqAhXNgVwKHZzFDUcQ9QEwCnoECAoQJw&biw=1429&bih=985#imgrc=Xy_KHTBx3v56vM:

Autor: Michal Pernica
Datum: 17.06.2020 15:48 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 132674
reakce na ...
Díky, zkusím variantu jak píšte hodím to přímo na jekle a bude hotovo... já se hlavně bojím zda to nebude moc pracovat.. bouda je uložena prakticky na štěrku tak aby to moc nepracovalo... a taky se bojím trochu jestli tolik vrtání vydrží ty jekle aby se pak nerozpadly=)
Je to taková ta klasická polská bouda...

Autor: Jozef Homola
Datum: 17.06.2020 16:57 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 100172
reakce na ...
Chtělo by to nějaké bližší určení co to za jekl je, jaké prkna a v jaké řířce se tam budou montovat. Nebo dát fotku nějakho detailu. Ovšem přímo klást prkna na plech nedoporučuji. Stačí v linii vrutů podložit laťku třeba 1 cm aby to neleželo až na doraz nebo tam vložit nějaký nízký profil z oceli.

Autor: Lubos Siska
Datum: 17.06.2020 11:49 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 132311
reakce na ...
Zdravim,

vrtaniu do plechu by bolo asi dobre sa uplne vyhnut. Pokial je to mozne, tak radsej stojky (najlepsie z dreva) upevnit nejakymi sponami/svorkami na plech a na ne potom naskrutkovat oblozenie.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.

Reklama