Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov
Reklama

Výběr klimatizace

Autor: Sabina Malá
Datum: 18.06.2020 06:08
uživatel: 125708


Dobrý den,

vybíráme klimatizaci do kuchyně s obývákem (cca 42 m2) a s velkým oknem téměř přes celou jednu zeď a do pokoje o výměře cca 20 m2. Naše požadavky: nízká hlučnost, kvalitní filtry, wifi, rovnoměrné ochlazení bez průvanu. Popř. poraďte jaká funkce stojí zato, aby si člověk připlatil.

Rozhodujeme se nyní mezi Daikin Comfora 3,5 kW (obývák+kuchyně) + 2.0 do pokoje a LG ArtCool + Deluxe.

Prosím, poraďte, která by byla ideální v poměru cena/kvalita a také s ohledem na to, jaké funkce klimatizace má.

Děkuji

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Příspěvky
Autor: Marek Bednar
Datum: 18.06.2020 10:34 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 110950
reakce na ...
Dobry den,
Daikin Comfora:
- nema tydenni program na rucnim ovladaci
- nema wifi modul integrovany primo v jednotce

Hlucnost jde proti vykonu jednotky. Pokud bude pozadavek na nizkou hlucnost s co nejmensim pruvanem, tak si vytipovat jednotky s co nejmensim prutokem vzduchu. Daikin Emura ma jedny z nejnizsich prutoku v tichem rezimu: chlazeni 2,6 m3/min., topeni 3,8 m3/min. Cim vykonnejsi jednotka, tak to o vetsi prutoky jsou v nominalnim vykonu. Pak je otazka, zda vubec porizovat vykonnou jednotku, ktera bude stejne skrcena na miniminum.

Daikin je vyrabeny v CR a mobilni aplikaci je mozne zkusit v demo rezimu: Daikin online controller

P.s. Zajimave reseni ma u chlazeni Samsung s technologii Wind Free https://www.youtube.com/watch?v=6wT1GJPtuHU&t=304s To se mi libi, ale na druhou stranu maji ty jednotky strasne velke prutoky vzduchu i na minimalni otacky ventilatoru a ta funkce Wind Free je myslim pouzitelna pouze pro chlazeni a pri topeni to uz musi byt slusny pruvan. Kazdopadne je dobre navstivit showroomy a otestovat si jednotky v realu.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama