Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov
Reklama

Nová zelená úsporám

Autor: Jana Salačová
Datum: 21.07.2020 13:17
uživatel: 129669

Dobrý den všem, kteří se pokoušíte dostat dotace z Fonfu Nová zelená úsporám. Ráda bych se podělila o zkušenosti, zejména, co se týče pokud zaplatíte některé z firem, že vše za vás vyřídí. Dejte si dobrý pozor, kdo to za vás vyřizuje. My zaplatili 40 tisíc za komplet služby, včetně stavebního dozoru, vyúčtování dotace a vypracování závěrečné odborné zprávy k tomu. My zažádali prostřednictvím firmy v roce 2019, rekonstruovali jsme kompletně starší domek, proinvestovali cca 2 miliony. Vyřízení dotace firmou, podání žádosti na ministrestvo a akceptace žádosti, to bylo vše relativně bez problémů, když pominu jednu urgenci a napsání negativního hodnocení na firmu na googlu. ALE NYNÍ! Jsme ve fázi, že vyúčtováváme dotaci, abychom obdrželi peníze. Dnes je 21.7.2020. Je to hrozné, firma po několika urgencích, nakonec poslala vyúčtování na ministerstvo. Ministerstvo reagovalo, má spoustu připomínek k vyúčtování a hrozí, že i poslané účtenky a faktury nebudou akceptovány, že nám je ministerstvo neuzná!!! Prý nebylo dodrženo, co mělo být! Připomínám, neustále jsme s firmou komunikovali, volali nesčetně krát, ptali se, jak to má být a jestli to takto může být, nebo nemůže být a aby se i případně přijeli raději podívat. Nebo jak se má dělat fotodokumentace taky. Nepřijeli a vždy všechno odsouhlasili, že může být. Dali nám okorát jeden papír jak postupovat při realizaci projektu a to bylo vše. Příští týden tam jedeme osobně na jednání, které jsem iniciovali my. Naštěstí alespoň berou telefony a komunikují. Snad se nám to podaří, dát vše do pořádku. A to měla ( a má) firma na internetu dobré reference asi 4 a jednu špatnou. Nyní tam má dvě špatné reference, jednu ode mne. Držte nám palce a dejte si pořádně pozor, když vybíráte firmu! Nenechte se oklamat pěknými řečičkami kolem. V podstatě když si vyinkasovali těch 40 tisíc, tak z jejich strany pohasl zájem. To jsme komunikaci iniciovali již pouze my. Když ptáčka lapají, pěkně mu zpívají…Je to dost hořká zkušenost, jak jsme staří, tak jsme naivní…

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Lubomir Švarc27.07.2020 11:16
Dětřich Danek27.07.2020 10:44
Andy Bonde23.07.2020 11:42
Jiri Houska23.07.2020 10:53
Andy Bonde23.07.2020 10:45
Jiri Houska22.07.2020 20:28
Jiri Houska22.07.2020 20:28
Lubomir Švarc22.07.2020 20:17
Jiří Kubíček22.07.2020 20:10
Jiri Houska22.07.2020 19:07
Roman Novák22.07.2020 18:56
Andy Bonde22.07.2020 13:19
Jiri Houska22.07.2020 08:49
Lubomir Švarc22.07.2020 06:15
Roman Novák21.07.2020 22:49
Jozef Homola21.07.2020 17:05
Lubomir Švarc21.07.2020 15:45
Mirek Svejda21.07.2020 15:41
Lubomir Švarc21.07.2020 15:28
Jozef Homola21.07.2020 15:18

Datum: 22.07.2020 08:49 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 128707
reakce na ...
Dobrý den,mám dotaz opravil jsem dum kompletne tateplil podle projektu zelená usporám po podaní a vyplacení dotace se mi ihned ozval pán ze prijdou na hloubkovou kontrolu všechno dodržené mám ale mám problem s podlahovou plochou projekt je pohlahova plocha i s obvodovou zdí pán co mi z dotacema radil mi řekl ze podlahova plocha musí souhlasit z projektem jenže v projektu je hrubá podlahová plocha a ne čistá nevíte prosím jak to má být mam s toho celkem obavu aby si kontrola nenašla nesoulad podlahove plochy a bude chtít dotaci vrátit Díky za každé info

Autor: Andy Bonde
Datum: 22.07.2020 13:19 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 120053
reakce na ...
Dobrý den,
v rámci energetických výpočtů a dotace znamená:
- podlahová plocha = celková vnitřní plocha včetně vnitřního zdiva a příček, ale bez obvodového zdiva (tzn. po vnitřní líc obv.zdí)
- energeticky vztažná plocha = celková plocha po vnější líc obvodového zdiva.

Z ploch se počítá výše dotace, takže určitě budou něco přeměřovat, aby ověřili, že to sedí s projektem a dotací, ale určitě nebudou bazírovat na centimetrech.

Autor: Jiri Houska
Datum: 22.07.2020 19:07 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
No pokud budou měřit barak zvenku tak všechno souhlasí čistá podlahová plocha domu už nesouhlasí souhlasila by kdyby se do plochy zapocitali i obvodové zdi ale jelikož dotace je na rekonstrukci podlahy tak je možné že jim to bude vadit ptal jsem se na to stavebního dozoru co dotace dělá a ten mi řekl že to mám napsat podle projektu ale já mám pocit že to může být špatně mám s toho fakt docela obavu venkovní fasáda sedí okna a podkroví taky ale treba strop a podlaha už ne je tam rozdíl třeba 20 metrů(ten rozdíl je právě v těch obvodových zdecha a příčkách)

Autor: Jiří Kubíček
Datum: 22.07.2020 20:10 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 113007
reakce na ...
Zdravím, to co popisujete je právě rozdíl mezi energeticky vztažnou plochou a vnitřní čistou plochou, všechny dotace v programu NZÚ pokud vím, však vycházejí z energeticky vztažné plochy (od roku 2013, dříve to byla ve staré ZÚ tzv. vnitřní plocha, což byla vnitřní čistá plocha s příčkami).

Datum: 22.07.2020 20:28 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
No ja doufam ze to tak je protože v projektu je napsáno zateplovana plocha podlahy příklad. 100metru ale skutečnost je třeba 80 metrů jiné plochy souhlasí jako třeba fasáda protože je měřená zvenku myslím si že pokud si ty kontroloři budou něco chtít najít tak si najdou vždycky nějakou věc tři roky jsem na baraku makal dělal veškerá zateplení podkroví, fasáda, podlahy, okna,strop atd... A byl bych nerad kdyby jsem musel kuli pár netrum nebo nějaké blbosti vracet penize

Datum: 22.07.2020 20:28 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
No ja doufam ze to tak je protože v projektu je napsáno zateplovana plocha podlahy příklad. 100metru ale skutečnost je třeba 80 metrů jiné plochy souhlasí jako třeba fasáda protože je měřená zvenku myslím si že pokud si ty kontroloři budou něco chtít najít tak si najdou vždycky nějakou věc tři roky jsem na baraku makal dělal veškerá zateplení podkroví, fasáda, podlahy, okna,strop atd... A byl bych nerad kdyby jsem musel kuli pár netrum nebo nějaké blbosti vracet penize

Datum: 23.07.2020 10:45 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Zbytečně se děsíte. Dotační plocha se nerovná té reálně zateplované. Např. v případě zateplení stropu pod půdou nebo podlahy na zemině reálně zateplíte pouze prostory čistých ploch, třeba oněch 80 m2, ale do výpočtů a dotace jde plocha včetně obvodového zdiva, tzn třeba 100 m2. Takový je postup a úředníci to ví.

Datum: 23.07.2020 10:53 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
no pokud by to tak bylo tak by bylo vše ok no uvidím při kontrole prijdou za tři týdny ale díky za pozitivní info :-) Ale tak jak zavolal pán tak mi to prislo jak když jdou kuli těm rozdílným metrum :-)

Datum: 23.07.2020 11:42 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
chce to chlebíčky a dobrý kafe :-)

Autor: Jozef Homola
Datum: 21.07.2020 15:18 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 100172
reakce na ...
Vaše poznatky mne nutí k zamyšlení zda dotace jsou k něčemu nebo proč by měly být dotace? To někdo jiný musí zaplatit, to někdo jiný je diskriminován a někdo má mít výhody? Postavil jsem dům a nikdo mne nedal ani korunu a ani nedá. Nepovažuji dotaze za spravedlivé konkurenční prostředí. Jenom se na to nabalí spouta podvodníků, úředníků a jiná neproduktivní činnost. Ten efekt v globálu je nulový a nebo i škodlivý, protože se prosadí technologie dále (bez dotací) neudržitelné. Divím se, že se ještě v rámci dotací nerozdávají elektromobily.

Autor: Lubomir Švarc
Datum: 21.07.2020 15:28 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 108029
reakce na ...
I z Vašich peněz bych měl dostat přes 1,2 mil. korun.
Dobrý,ne?

Autor: Mirek Svejda
Datum: 21.07.2020 15:41 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 123537
reakce na ...
Osobně si myslím, že je to i důvod, proč jsou u nás TČ podstatně dražší než u západních sousedů.

Datum: 21.07.2020 15:45 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
To máte pravdu.
Konkrétně Rychvald fa 150k,dotace 150k.
Zákazník to má zadarmo.
Pod 148k se dotace již krátí.

PS. Kolik vlastně stojí tč na západě se 7letou zárukou vč. montáže?

Autor: Jozef Homola
Datum: 21.07.2020 17:05 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 100172
reakce na ...
Na trhu UK se nabízí včetně montáže (přepočet Libry 29,26 Kč)

Vzduchové 160 tisíc až 360 tisíc
Zemní 400 tisíc až 800 tisíc

Pro srovnání plynový kotel
35 až 75 tisíc (výměna)
93 tisíc na nově zřizovaném místě

Autor: Roman Novák
Datum: 21.07.2020 22:49 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 105259
reakce na ...
Zdravím,
to bohužel musím souhlasit. Stavěl jsem v době kdy dotace už byly k mání, ale z mnoha důvodů mi to jde proti srsti. Už jen ten název Zelená úsporám je odpuzující a lživý. Primárně ani zdaleka nejde o ekologii ani úspory, ale to je už asi kde komu jasné. Postavil jsem dům bez dotací za méně peněz než s dotacemi a dodnes věřím že i výsledek je lepší.
Každopádně patříme jen mezi statistickou odchylku, která šla proti proudu.

Datum: 22.07.2020 06:15 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Ale přídavky na děti a snížené daně proti bezdětným jste za bolševika bral,ne?
Dva ing. u jednoho stolu a za stejnou práci různé daně.

Autor: Roman Novák
Datum: 22.07.2020 18:56 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 105259
reakce na ...
Já jsem neměl tu příležitost, leda bych porušil zákony. Ale srovnávat to s dobou kdy bylo vše nalajnované tak že nebrat přídavky se dalo považovat za podezřelé až protistátní, mi přijde zavádějící. Jak by jste v té době vysvětlil že si ty přídavky můžete dovolit nebrat? Když nikdo nemohl mít z tehdejších principů nadbytek.... Něco z té doby také pamatuji takže bych to sem netahal.

Datum: 22.07.2020 20:17 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Tak něco z dnešní doby - jsou na valašsku dva druhy prodejen?
Jedny pro dotované potraviny a druhé bez dotací?
Pan Homola sedí doma,kouká do sadu a vymýšlí interesy.
Doufám,že se takové pohody taky dožiju.

Autor: Dětřich Danek
Datum: 27.07.2020 10:44 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 121185
reakce na ...
Vážený pane Švarci,
zvýšené daně pro bezdětné nejsou žádné zvýhodňování srovnatelné s dotacemi.
Když bezdětný odejde do důchodu, z čích peněz se jeho důchod platí? Peníze které on na sociálním zaplatil, stát v průběžném systému vyplatí okamžitě v důchodech o generaci starším lidem (jeho rodičům).
Důchod bezdětnému platí děti, které vychovali jeho vrstevníci. Bezdětný platil důchod svým rodičům (prostřednictvím daní a státu). Jemu ho ale nemá kdo platit, protože děti neměl. (Ano, ne každý může mít děti). Takže zatím co rodiče dětí kupují šaty, boty, školní pomůcky a svůj čas věnují dětem, bezdětný si užívá a může jezdit po republice. Tato nerovnost byla částečně srovnávána vyššími daněmi pro bezdětné. Takže prostřednictvím zvýšených daní se zúčastnil alespoň minimálně na péči těch dětí, které vyrůstali v jiných rodinách. Připadá mi to spravedlivé, a pokud to tak dnes není, je to nespravedlivé.

Datum: 27.07.2020 11:16 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Tak samo mohu oponovat,že kdyby nebylo dotací,tak bych ležel doma na pupku jako dnes kdy mám dovo.
Tak leží milionové fa na kraji,které musíme zdanit.Asi to maj dobře spočítaný.
Jinak ty dotace na nic jiného nelze použít.A stát zase není tak hloupej ,aby je nepřijal.
Hezký den Vám přeji.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.

Reklama