Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Spodní voda

Autor: Josef Rubáš
Datum: 07.08.2020 08:24
uživatel: 132856


Fotogalerie:

Dobrý den,
chtěl bych se poradit, zda už jste někdo neřešil takovou věc popřípadě tomu rozumíte do určité míry, že byste byl schopen mě poradit. Situace je taková. Jako barák máme sklepy s nima není žádný problém, ale dřív byl dům vytápěn externím topeništěm, jestli se to dá takhle říci. (Činžák co měl svého kotelníka atd. pamětníci jistě budou vědět:) ) A to přivádělo teplo do středových komínů odkud se nějak rozvádělo (komíny se zajisté už tak 40 let nepoužívají a slouží možná jen jako nosník pro celý barák). Tyto komíny mají ještě šachtu pod úrovní sklepů, kde se dřív asi vybíral popel. A tato šachta je pernamentně zatopená spodní vodou, protože už se nachází asi pod úrovní spodní vody. A proč vlastně píšu. Potřeboval bych poradit, zda existuje nějaká možnost, jak tomu zabránit. Ať už vybetonovat nebo to nějak odizolovat, atd. Popřípadě jestli by někdo neporadil firmu nebo odvětví firem, které se tímhle zabývá. Odčerpávat to nemá smysl, vždycky se to doplní a jelikož je to poměrně velká šachta 1,5x8m tak tý vody je tam dost a nejspíš z toho vlhnou i sklepy.

V příloze přikládám náčrt, jak asi vypadá situace, pokud by to z textu nebylo jasné.

Děkuji za jakoukoliv radu.

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Příspěvky
Autor: Lubos Siska
Datum: 18.08.2020 14:44 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 132311
reakce na ...
Dobry den,

to pomoze asi len zaliat vrstvou nepriepustneho-sachtoveho betonu (tuhnuci vo vode). A potom vodu odcerpat.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama