Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Zkušenosti s dodavatelem Lumius

Autor: Pavel Divíšek
Datum: 26.08.2020 00:14
uživatel: 129424

Dobrý den,

zvažuji změnu dodavatele plynu. V současné době jsem u Europe Easy Energy, produkt eDomácnost - smlouva na dobu neurčitou. Zatím vždy jsem při změnách preferoval smlouvy na dobu neurčitou, a proto mě oslovila nabídka Lumius, produkt Bez závazků, který při mé spotřebě vychází cca o 16000 Kč levněji. Jen tím, že domácnostem nabízí tento dodavatel služby teprve od loňského roku, tak bych se chtěl zeptat, zda s tímto dodavatelem má již někdo nějakou zkušenost? Europe Easy Energy mi při zjištění, že chci odejít nabídl produkt Excelent, kde dle operátora mají cenu 590 Kč bez DPH s ročním závazkem, ale na jejich stránkách takový ceník nemají.

Předem děkuji za reakce.

Pavel Divíšek

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
David Valenta27.08.2020 17:00
Vladimír Horák27.08.2020 07:29
Jan Schindler26.08.2020 19:55
Jan Schindler26.08.2020 19:54
Marek Bednar26.08.2020 09:25
Pavel Divíšek26.08.2020 09:01
Jan Schindler26.08.2020 07:54
Marek Bednar26.08.2020 07:00
Vladimír Horák26.08.2020 06:32

Datum: 27.08.2020 17:00 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 132526
reakce na ...
Taky jsem od 3E dostal individuální nabídku a nakonec jsem rád, že jsem jí vzal a mohl se tak vyhnout zbytečnýmu papírování a řešení změny dodavatele.

Autor: Vladimír Horák
Datum: 26.08.2020 06:32 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 130752
reakce na ...
Dobrý den,
také jsme teď přešli, respektive jsme v přechodu (s elektřinou). Dodavatele používáme v práci a dal nám výhodnou nabídku, kterou trh zatím neporazil (dali jsme si FIX na 2 roky). Komunikace přes maily je trochu chaotická (například jim nejdou přijímat maily z @outlook.cz schránek), ale na telefonu vždy poradili.

Autor: Marek Bednar
Datum: 26.08.2020 07:00 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 110950
reakce na ...
Emaily z Outlooku jim jdou urcite prijimat, ale rada zprav se jim nezobrazuje korektne a uplne obycejny email vidi v zapaketovanem format, ktery si bezny uzivatel neotevre. Problem je na strane odesilatele v nasteveni Outlooku -> to by nebyl Microsoft, aby neco fungovalo normalne :D Na internetu je i na to navod, jak nastavit Outlook pro odesilani. Pokud clovek nedela v korporatni spolecnosti, tak je na PC s Windows zlata Mozilla Thunderbird a na macOS integrovany klient Mail.

Autor: Vladimír Horák
Datum: 27.08.2020 07:29 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 130752
reakce na ...
Je to jen mimo, ale nepleťte si prosím Outlook (aplikace) a schránku od Microsofut (@outlook.cz). Sama mi to paní potvrdila, že s tím měli/mají problémy a řeší to. Musel jsem použít záložní Gmail.

Autor: Jan Schindler
Datum: 26.08.2020 07:54 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 131645
reakce na ...
Dobrý den,
Lumius patří k tradičním a zavedeným obchodníkům s energiemi. Obchoduje celou dobu ve velkoobchodu, na trhu pro domácnosti je krátce. Za tu dobu získal velmi slušné hodnocení od zákazníků, lze jej doporučit.

Neveřejné nabídky jsou bohužel nešvarem. Pokud znáte cenu komodity a stálého platu bez DPH stávajícího dodavatele, lze cenovou výhodnost nabídky porovnat zadáním těchto cen do formuláře, který se otevře po kliknutí v zadávacím formuláři srovnání, výběr dodavatele, na "Individuální cenová nabídka".

Autor: Pavel Divíšek
Datum: 26.08.2020 09:01 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 129424
reakce na ...
Děkuji za reakce,

jen ještě jeden dotaz - všiml jsem si na jejich stránkách, že vydávají ceník cca každý půl rok. Aktuální platí od 1.6.2020, takže se dá předpokládat, že by od 1.1.2021 mohli vydat nový. Co se stane v případě, že k nim budu přecházet právě k 1.1. (z důvodu výpovědních lhůt) a oni zrovna opravdu vydají nový ceník s kterým bych nesouhlasil?

Autor: Marek Bednar
Datum: 26.08.2020 09:25 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 110950
reakce na ...
Osobne vybiram pouze mezi dodavateli ze stranek regulacniho uradu (ERU) http://kalkulator.eru.cz/VstupniUdaje.aspx s porovnanim cen energii za poslednich X let a vzdy vybiram na dobu neurcitou. V historii vyvoje cen jde videt, jak maji nektere spolecnosti vyhodne ceny na urcite obdobi a pak se razem propadnou na uroven CEZu. Zajimave vypada firma Fonergy u ktere aktualne jsem.

Datum: 26.08.2020 19:55 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Fonergy je výborný dodavatel.

Datum: 26.08.2020 19:54 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Lumius zveřejnil nové, levnější ceníky plynu, jako jeden z mála reaguje na pokles cen. Zvyšování cen je také možné, ale obchodníci se tomu brání, protože se naskýtá zákazníkovi možnost odejít. Třeba v elektřině měl produkt se smlouvou na dobu neurčitou nejdražší, nyní je nejlevnější. Ostatní ceníky zdražil, je ceník pro dobu neurčitou nechal být.
U smluv bez fixace cen je zvýšení cen pravděpodobné.
Podívejte se na nabídku 3E v našem kalkulátoru, myslím, že jsou tam výhodnější nabídky než Excelent.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.

Reklama