Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Kondenzace vody na vedeni vzduchu ke kotli

Autor: Petr Šomek
Datum: 14.10.2020 08:15
uživatel: 133205

Fotogalerie:

Dobrý den,
mám starší turbokotel - odfuk do komína a vzduch si natahuje rourou ze zahrady. Viz fotografie.
Nyní, když přislo chladnější počasí, tak se nám na této rouře, která přivádí vzduch zvenku, začala kondenzovat voda. Na fotce jsem označil místa, kde to kondenzuje.
V celém domě probíhala poslední půlrok rekonstrukce - okna, omítky, zdění a to i v koupelně. Takže počítám, že toto vše má vliv na vlhčí vzduch v koupelně. Samozřejmě větrám co to jde. Zatím to řeším tak, že jsem část obalil látkou, aby to nekapalo dolu na podlahu.
Ale chtěl bych se zeptat - nepomohlo by mi obalit tuto rouru nějakou izolační fólií? Je toto řešení bezpečné? Řešil někdo podobný problém.

Děkuji Petr

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Datum: 14.10.2020 13:15 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 132885
reakce na ...
Lepší izolace samozřejmě pomůže. Pokud je to kondenzační kotel, pak je lepší sání odpojit a nechat nasávat vzduch z místnosti. Tím získáte rekuperaci se 100% účinností zdarma. Mám to tak na všech instalacích. Pozor na důsledné pochopení! Je to to červeně označené koleno.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.

Reklama