Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov
Reklama

Jak připojit chatu na elektřinu bez souhlasu souseda

Autor: Jaroslav Špringer
Datum: 14.11.2020 10:03
uživatel: 133454

Jde o to že hlavní rozvod elektřiny je v soukromém vlastnictví.
Po dohodě s vlastníkem jsem zaplatil částku 15000 Kč a stal se spoluvlastníke m sítě.
Udělal jsem projekt a požádal úřad o povolení.
Povolení bylo zamítnuto s tím že nebyli dodány souhlasy majitelů dotčených pozemku. Zažádal jsem tedy lesy ČR a Římskokatolick ou církev o povolení vést elektrickou přípojku přes jejich pozemky.
Obě instituce povolení vydaly a já musel zaplatit každé 6000Kč za věcné břemeno.
Do teď vše v pořádku.
Dále ode mne chce obecní úřad souhlas se stavbou, vyznačený na situačním od sousední chaty.
Tam jsem ale narazil.
Soused mi řekl že si nepřeje aby moje chata byla napojená na elektrickou energii a souhlas mi nedá.
Nevím proč se tak začal chovat když před časem mi souhlas podepsal ale ne na situační plán.
Nechápu proč chce úřad tento souhlas když se přípojka bude kopat okolo cesty na pozemku církve a pozemek pod sousedovou chatou je lesu ČR.
Chata souseda nebude realizací přípojky nějak dotčena.
Muže mi někdo poradit jak postupovat dále?
Jen dodám, že jde o vedení od chaty do pilíře kde bude umístněn elektroměr. Pilíř kde bude elektroměr ,už stojí řadu let ve vzdálenosti 30 metru od chaty.

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Jaroslav Špringer16.11.2020 08:40
Jaroslav Špringer16.11.2020 08:33
Tomáš Hluštík14.11.2020 20:50
Michal Roupec14.11.2020 17:12

Datum: 14.11.2020 20:50 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 109163
reakce na ...
14 dnů bych být vámi jel na elektrocentrálu a třeba za vámi pak ten soused přijde, že vám na tu el. přípojku i přidá finance.

Datum: 16.11.2020 08:40 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
To mě také napadlo. Jenže je to chatová oblast a rušilo by ti i ostatní chataře. Byl jsem také upozorněn ,že to věc neřeší a soused by si na mě mohl stěžovat .V takovém případě budu já ten propadající, kvůli obtěžování hlukem.

Autor: Michal Roupec
Datum: 14.11.2020 17:12 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 119088
reakce na ...
To se mi nějak nezdá. Sousedi se vyjadřují ke stavbě, vnějšímu vzhledu nebo změně funkce (obytná vs komereční). Myslím že to je ze strany stavebního úřadu alibismus. Elektřina je dnes skoro základní potřeba, stejně jako voda. Jedině v nějaké osamělé kolonii, kde byste byl jediný připojený, to bych možná pochopil. Tipuju ale že soused elektřinu má.
Asi bych se šel hádat na úřad na jakém základě toto požaduje.

Datum: 16.11.2020 08:33 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Ano soused elektřinu má.Ono je to tak že řízení bylo přerušeno na 60 dní, s tím abych dodal souhlasy majitelů na situačním plánku jinak řízení zastaví. Podpis souhlasu na situační plán soused odmítl. Nevím proč když od něj mám povolení podepsané ale ne na situačním plánku. MÚ trvá na tom že to musí být na situačním plánku. Dnes jsem volal na stavební úřad a tam mi řekly že bez toho souhlasu to nejde. Nevím proč potřebuji jeho souhlas když vedení elektřiny půjde 3m od jeho chaty, a pozemek kde budu kopat je církve a pod jeho chatou je lesů ČR

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.

Reklama