Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Je nutný nový antoníček v tomto případě?

Autor: Pinďa
Datum: 14.12.2020 21:35
uživatel: 131536


Ahoj, řeším teď jednu věc, pořídil jsem 100 let starý dům a rozvody elektřiny jsem si natahal sám do chodby při rekonstrukci (spodní patro instalace byla měď, horní původní hliník, vše odpojeno), jsem mechanik-elektronik, a ikdyž jsem v oboru nikdy nedělal, tak mám základní představu o tom jak co funguje, kabely nové jsem natáhl správně k bedně do chodby, je to 17 kabelů. Byl tu jeden elektrikář než jsem se rozhodl natahat si kabely sám, řekl, že mě to bude stát 80 000 Kč, říkal, že na to udělá projekt a taky že elektroměr co mám na domě(a chodí sem z energetiky normálně odečítat pár kroků za branku) se musí přesunout k plotu-nový antoníček. Kopat dlažbu apod si neumím představit a hlavně na to nemám peníze. S timto elektrikářem co měl pořd cigáro v puse jsme se nakonec dohodli, že najdu někoho jinýho, kdo má revizáka co je trochu "víc v pohodě", protože ten jeho mu neodpustí vůbec nic. Ve skříni mám aktuálně vypnuté hnědé jističe, elektroměr, nový hlavní jistič 3 fáze x 16A (již tu tenhle nový byl). Jde mi o to, zda mi někdo od elektroměru natáhne kabel k pojistkám do chodby a zapojí pojistky a udělá revizi. Je to teda reálné bez kopání nového antoníčku? Kolik může stát natažení kabelu a zapojení pojistkové bedny v chodbě? Případně pokud byste znali někoho v okolí Hradce Králové, budu rád za kontakt..

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama