Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Vytopen přes závěs SDK podhledu

Autor: Jiří Šlachta
Datum: 02.01.2021 20:22
uživatel: 133802


Dobrý den,

za poslední dva měsíce jsem byl vytopen 2x sousedkou. Sledoval jsem způsob vytopení a vše nám teče přes jeden závěs SDK podhledu. Voda se nám pak pomocí profilů SDK podhledu rozvedla na více míst a tak máme nyní mokrý strop. Přes jiný závěs nedošlo k "distribuci vody" od sousedky. Nepodařilo se mi to vyfotit, ale ten konkrétní závěs je zřejmě asi připevněn přes stropní hřebík. Jedná se o byt v panelovém domě.

Když to shrnu:
* vytopen z koupelny od sousedky
* voda tekla v předsíni, která je hned vedle koupelny
* přibližná vzdálenost od místa vytopení po místo průsaku přes vrt/závěs je 1-2 metry

Dá se očekávat, že voda stekla po hydroizolaci směrem k předsíni, kde díky průsaku betonu vodou došlo k protečení tou nejkratší cestou, tj. přes vrt na závěs SDK?

Obracím se na Vás s prosbou o informace, co v takovém případě dělat - ideálně s co nejmenším počtem zásahů do SDK podhledu. Měl bych nějak zatmelit ten jeden závěs? Nebo tuto práci raději přenechat odborníkovi/firmě?

Děkuji moc za informace.

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Příspěvky
Autor: Jiří Šlachta
Datum: 03.01.2021 12:47 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 133802
reakce na ...
smazáno, editován původní příspěvek

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama