Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

--:--

Snížení výkonu elektrokotle Thermona EL 23

Autor: Ondřej Junek
Datum: 22.02.2021 18:29
uživatel: 132882

Zdravím a prosím o radu...
Z několika důvodu jsme vybrali do rekonstruovaného domu elektrokotel (počáteční náklady, nepřítomnost plynu, atd...). Řemeslník, který nám kotel a celou topnou soustavu zařídil a namontoval je náš známý (sakra) a evidentně nepřemýšlel. Na druhou stranu já jsem tomu nerozuměl a slepé věřili že ví co dělá. On mi sem bohužel bez nějakého rozmyslu plácnul 23kw kotel, protože "byl stejně drahej jak slabší, aspoň vytopí". Čert vem navýšení jističe a s tím spojené práce, ale kotel nás sežere zaživa.
K dotazu...
Technicky pracovník v Thermoně mi potvrdil že není problém snížit maximální výkon kotle, aby mě ta plechová kráva nestála celou výplatu. Nemohu však dohnat žádného servisáka.
Dokážete někdo poradit, jak se dostat do servisního menu a jak nastavit výkon? Dle thermona by mělo stačit cca 12kW, tedy skoro polovina...

Jsem vůl že jsem si dřív sám nezjistil jaký kotel je potřeba a slepé jsem věřil, už jsem se s tím natrápil a navztekal dost, věřte tomu. Teď potřebuju jen poradit...
Předem mockrát děkuji za radu...

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Pavel Wolf23.02.2021 07:38
Ondřej jjj23.02.2021 06:36
Ondřej Junek23.02.2021 05:40
Pavel Wolf22.02.2021 19:32

Datum: 22.02.2021 19:32 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 126740
reakce na ...
Asi vás většina informací co se tady dozvíte zklame. Spotřebu EE neudává okamžitý výkon kotle, ale jaké jsou TZ domu a na jakou teplotu dům vytápíte a kolik ohříváte TUV. Jestli jste spálil před rekonstrukcí 50 a více q uhlí tak přechod na elektrokotel bylo dost nelogický.
Nastavení je v servisním menu kam se asi nedostanete.
Pt¯ P4.2 MAX. VÝKON PŘI TOPENÍ
PU¯ P4.3 MAX. VÝKON PŘI OHŘEVU TUV
návod
https://www.thermona.cz/getattachment/Elektrokotle/Elektrokotle-standardni-rada/Kotel-THERM-EL-23/Navod-na-instalaci-obsluhu-a-udrzbu-kotle-THERM-EL-5,8,9,14,15,23,30,38,45_01-21.pdf.aspx

Autor: Ondřej Junek
Datum: 23.02.2021 05:40 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 132882
reakce na ...
Hezký den a díky za odpověď. To, kolik se tam protopilo, bohužel nezjistim. Barák byl bez topení, jen jedny malý krbovky uprostřed. Původní majitel, který tam kdysi v něčem topil už není a ten, co to prodával, tam zkrátka netopil. Pofackoval vnitřek pro prodej a nazdar.
V návodu jsem informaci kterou jste mi poslal vyčetl, bohužel je problém s přístupem do toho servisního menu.. každopádně děkuji, budu zkoušet dál 🙂

Autor: Ondřej jjj
Datum: 23.02.2021 06:36 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 110009
reakce na ...
Elektrokotel vam sezere vlastne stejně elektriky pokid ho nastvaite na12kW. Protoze proste žere tak jak chce samotny barak

Zaklad je ze Elektrokotel se dava do dobre zateplenyvh baráku a je fajn mít prostorový termostat a snizit na nem teplotu treba na 20C :D

Servisni menu se dela ze vlezete do parametru 3.2(dis) a drzite nejaky cudlik pak tam se objevi v menu dalsi parametry
zkuste hledat servisni navod el. thermona na Googlu..

Autor: Pavel Wolf
Datum: 23.02.2021 07:38 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 126740
reakce na ...
To nejdůležitější bylo napsáno a to že snížením výkonu kotle nesnížíte jeho spotřebu.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.

Reklama