Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Prasklý výměník 12kW TČ vzduch/voda

Autor: Václav Vena
Datum: 25.02.2021 08:08
uživatel: 134238

Fotogalerie:

Mám dotaz k TČ 12kW a jeho prasklému výměníku. Jedná se o monoblok. Instalaci jsem neprováděl, nicméně mám k vyřešení u dodavatele reklamaci prasklého výměníku. Dodavatel chce však zákazníkovi po zaslaní fotek chce reklamaci zamítnout s tím, že došlo ke zmrznutí vody v potrubí a to buď tím, že měl buď vyplé napájení (shozený jistič), nebo že zákazník měl špatně rozmístěná čidla.

Doslova napsal:
Typ praskliny ve formě dlouhé čáry, která ukazuje, že měděná trubka výměníku je roztržena vnitřní silou. Tedy vnitřek zmrzl a nabyl na objemu a následně roztrhl trubku výměníku.
Pokud by se jednalo o nedostatek v kvalitě, neměla by být prasklina podlouhlá a zevnitř, ale kulatá nebo čtvercová trhlina.

Příčiny k poškození zamrznutím:
1) Přerušený přívod elektrické energie, venkovní potrubí i výměník zamrzl.
2) Snmač výstupu vody byl namontován uvnitř (vstup teplé vody z čerpadla) nebylo seplé oběhové čerpado a tedy nesepla ochrana.

V obou případech je zřejmé, že nebyla v oběhu nemrznoucí voda.

Co si o tom myslíte ?

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.

Reklama