Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov
Reklama

Adaptace domu z 50tých let na úsporné vytápění atd.

Autor: Kryštof Sýkora
Datum: 14.03.2021 12:23
uživatel: 134344


Hezký den! Čeká nás komplexní adaptace fortelného malého domku, kde se nyní o vytápění a TUV stará plynový kotel Junkers ZWR 24 -3KE (24 kW). Dům je po délce orientován na jih a bude třeba výměna střešní krytiny, protože je na ní eternit...tj. vč. zateplení. Lokalita- nedaleko Berouna, 5 lidí v domě, obytná plocha cca. 120m2, plocha jižní střechy 75m2, zdivo 60/45cm cihla. Jakou kombinaci solar FV, solar TUV, kotel, výměník ...byste doporučili? Já jsem uvažoval o hybridních FV panelech na střechu, ale zatím jsem se s tím v CZ nesetkal, že by to někdo montoval. Jasně, že bych to potřeboval i vyprojektovat, etapizovat a realizovat. Jde mi o celkovou úsporu (vč. střechy), návratnost cca. 10 let, životnost rozvodů a hlavních komponent 30let. Moc děkuji za rady či doporučení na projekci/dotace! K. Sýkora

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama