Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Revize plyn. kotle

Autor: Pavel Bušek
Datum: 29.03.2021 06:41
uživatel: 131168

Mám třetím rokem v provozu plynový kotel JUNKERS. Prosím o radu jak často mám zvát servisního technika na kontrolu. Každým rokem?
Děkuji předem.

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Josef Vavra29.03.2021 10:55
Jozef Homola29.03.2021 07:17

Datum: 29.03.2021 10:55 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 133727
reakce na ...
Hlavně toho "odborníka" přimějte, ať Vám kotel přizpůsobí k otopné soustavě. Tím kotli pomůžete mnohem víc, než jeho v podstatě zbytečným rozebíráním.
Podstatná je kontrola tlaku v otopné soustavě - to si dělá každý sám.
kontrola teploty spalin - to naopak nedělá nikdo a je to zcela zásadní ukazatel stavu výměníku.
kontrola spalování - opět nedělá nikdo.
Kontrola spolehlivosti elektronických součástek provozem na sítové napětí 207 - 257 V
To opět nedělá nikdo a při tom je to jednoduchá cesta, jak objevit díl, který způsobí poruchu třeba za půl roku.
Otázka tedy zní, zda si vůbec pozvat kosmetického čističe, který nic pro provoz kotle a Vaši jistotu provozu neudělá. Tak ho alespoň poučte, co má udělat.
Já to řeším elektronickým monitoringem provozu. Ten mi sám nahlásí, že kotel bude potřebovat provést údržbu. Při správném provozním nastavení ale kotel zůstává na svých parametrech mnoho let beze změny.

Autor: Jozef Homola
Datum: 29.03.2021 07:17 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 100172
reakce na ...
Fotogalerie:
V doprovodní dokumentaci ke kotli máte obvykle napsané co se má nebo musí.
Servis nejenom odstraní případnou poruchu ale především předchází vážnějším poruchám.
Je to ve vašem zájmu a taky ochrana ovzduší pokud to nespaluje dobře.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.

Reklama