Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Zatopena vodovodni sachta - vysoka hladina spodni vody

Autor: Pavel Sedina
Datum: 05.04.2021 18:50
uživatel: 134155


Fotogalerie:

Dobry den, chtel bych se zeptat jak velky problem je mit stale zatopenou vodovodni sachtu s vodomerem. Hladinu spodni vody mame na pozemku velmi vysokou, takze vedeni s vodomerem je temer neustale pod vodou. Pri odectu a odcerpani voda natece zpet. Za poslednich 15 let sachta vyschla mozna 1-2x. 100% reseni izolace by bylo celkem financne narocne, tak bych se spis chtel zeptat jak moc vadi ze je vedeni s vodomerem stale pod vodou. Jestli nedochazi k degradaci vedeni a tudiz je to takove koledovani si o problem. Moc diky za postrehy!

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Pavel Sedina06.04.2021 18:22
Ondřej Miňovský06.04.2021 02:17

Příspěvky
Autor: Ondřej Miňovský
Datum: 06.04.2021 02:17 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 131011
reakce na ...
Pane Sedino,
jestliže váš vodoměr slouží k odečítání spotřeby a vystavování faktur, pak musí být certifikovaným měřidlem tzn. že má platné ověření. V takovém případě je asi vše v pořádku. Nevím jak je to ve vašem případě, ale odhaduji, že váš vodoměr není váš ale patří provozovateli páteřního vodovodu. Aby měl vodoměr platné ověření je věcí provozovatele, a je na něm, aby si ho zajistil. Jestli ho pověřený technik ocejchuje pak je zřejmě všechno v pořádku.

Jestli ale patříte mezi lidi, kteří mají rádi tyhle věci v pořádku pak bych se ve vašem případě (alespoň psychicky) připravil na situaci kdy u váz zazvoní pověřený technik a bude to řešit. Jestli u vás 15 let nebyl tak bych se toho zas tak moc nebál. Požadavky na provedení vodoměrné šachty mívají provozovatele v technických standardech (obecně stažitelé z jejich stránek). viz např. ČEVAK: https://www.cevak.cz/file/edee/2015/technicke-pozadavky-na-umisteni-vodomeru.pdf
A může samozřejmě dojít na to že provozovatel řekne, že vaše zařízení neodpovídá požadavkům a že to musíte napravit a dá vám nějakou přiměřenou lhůtu. Dokonce vám možná nabídnou, že tu rekonstrukci provedou sami (za vaše peníze).

Jestli míníte dotaz čistě akademicky, pak ano, dlouhodobé zatopení může mít vliv na funkci vodoměru a na kvalitu vody. Požadavek na vodotěsnost vodoměrné šachty není samoúčelný. Na druhou stranu, vodotěsných vodoměrných šachet u nás není většina a nemyslím že by to byl nějak palčivý problém.

Já na vašem místě bych začal měsíčně střádat tak 500 bokem a příští rok touhle dobou bych napsal vašemu provozovateli, že jste to během roku sledoval a vyhodnocoval, a že jste zjistil dlouhodobé zatopení vodoměrné šachty a co by s tím radil podniknout...

Zdravím Vás,

O. Miňovský

Autor: Pavel Sedina
Datum: 06.04.2021 18:22 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 134155
reakce na ...
Dobry den, pane Miňovský, moc diky za info. Vse, co pisete dava smysl. Zatim to tedy necham v rovine "vyhledove poresim". Vychazim predevsim z toho, ze kdyz loni byl menen vodomer, probihalo to asi takhle:
"Jo, vy tam mate vodu, to je v pohode, to si vycerpame, cerpadlo mame s sebou, je tady nekde zasuvka"?
:-)

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama