Diskuse ke článku: Smart cities aneb města budoucnosti III.

Autor článku: Ing. Michal Lom, doc. Ing. Ondřej Přibyl, Ph.D.
Plné znění článku: Smart cities aneb města budoucnosti III.
Anotace článku: Článek je třetím pokračováním ze série Smart Cities aneb města budoucnosti, která uvádí několik konkrétních řešení a aplikací chytrých měst, která jsou již ve světě používány a popisuje jejich přínos pro správu a obyvatele měst. V tomto článku se zaměříme na další dvě oblasti Smart City – chytré bydlení a životní prostředí.

přidat ke článku nový příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Příspěvky
Předmět: OK,
Autor: Frank Pork
Datum: 05.12.2016 20:11 odpovědět upozornit redakci

uživatel: 122963
reakce na ...
Zdá se mi to jako dobrý nástřel myšlenek bez přestírání.

Není mi jasná jedna zásadní věc, realizace v českých poměrech. Příklad, radnice vlastní velkou městskou teplárnu a tudíž nemá zájem o nic, ani o úspory. Plzen. Volební systém vylučuje zájem o názor daňového poplatníka. Takový novodobý komunismus lůzy. Změnu vidím možnou jen v přímé demokracii.

Třídění odpadu je někde drahé, tak se netřídí a levněji to třídí třídící stroj po odvozu. Srovnával to vůbec někdo? Divil bych se.
Citované úspory na osvětlení jsou, nebudu citovat čísla. Je třeba myslet od A, B, C, třeba do F. Vybudovat v malém okrsku test model, včetně fiancování a aplikací. Za normálního stavu společnosti je běžné, že zainteresované strany včetně investora založí malý podnik který dané sítě do roka dvou udělá, vyrobí, změní konfiguraci, vypiluje. Takto to v normálních občanských státech funguje. Ne, že to nakoupí ČEZ a budou koukat jak telata co tam změnit a že to najednou nejde. Je to běh na delší trať. Komplexnost myšlení a plánu v Česku nefunguje vůbec, lidem je to fuk. Celá záležitost není až tak "smart", je to normální stav ve společnosti a lidi zlepšují jak je třeba, za pochodu.

přidat ke článku nový příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 

Aktuální články na ESTAV.czPokládka koberce na podložku. Metoda napínání do obvodových lištOslavte světový den vody! Navštívit můžete spousty akcí, můžete i pomoci!Aplikace fermacell Store finder pro rychlé vyhledání prodejnyRadiátory Kermi na veletrhu Aquatherm 2018