Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Diskuse ke článku: Vytápění a podtlakové větrání – CFD simulace

Autor článku: Ing. Martin Kny, Ph.D., České vysoké učení technické v Praze, UCEEB
Plné znění článku: Vytápění a podtlakové větrání – CFD simulace
Anotace článku: Příspěvek hodnotí rozložení teplot vzduchu v pobytové místnosti při použití centrálního podtlakového větrání. V závislosti na poloze přívodního prvku pro čerstvý vzduch je hodnoceno několik variant systému. Představené výsledky jsou výstupem z CFD simulace z programu ANSYS Fluent.

přidat ke článku nový příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Příspěvky
Předmět: vyznam CFD simulacii
Autor: Martin Kovac
Datum: 14.12.2016 15:14 odpovědět upozornit redakci

uživatel: 122496
reakce na ...
Dobry den,
Suhlasim s Vami aj s Vasimi zavermi. Dnes nestaci uz len zabezpecit pozadovany tepelny vykon z odovzdavacich prvkov alebo pozadovaný prietok vzduchu, ale je potrebné venovať sa detailnejsie vplyvu polohy vykurovacich telies resp. polohy privodnych otvorov cerstvého vzduchu (samozrejme aj otvory pre odvod) na vyslednú stratifikáciu teploty vzduchu vratane rýchlosti prudenia vzduchu, s cielom dosiahnut max. tepelnu pohodu. Mozno Vas budu zaujimat aj vysledky zo CFD simulacie (http://www.plynar-vodar-kurenar.eu/?lid=59), cislo 4/2013, strana:20)
S pozdravom,Kovac

přidat ke článku nový příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama