Betonová dlažba na terase

Reklama
GN Gustav Nový @gustav.novy před 2 roky19.04.2022 08:50:45
Betonová dlažba na terase

Dobrý den,
koupili jsme dům s betonovou terasou v úrovni domu. Na batonu byl suchý beton cca 3cm a na něm 6 cm betonová dlažba. Izolace u domu však nebyla dobře udělaná a od suchého betonu, který držel vodu a i od dlažby bylo mokro v domě.

Dlažbu jsme tak rozebrali a suchý beton odbourali a na celou terasu natavili IPU a u domu navázali tekutou lepenkou.
Teď moje otázka - co dát mezi IPU a betonovou dlažbu, aby to nedrželo vodu?

Nejideálnější by byly asi plastové terče, ale chtěl bych použít stávajíci dlažbu která ma rozměry 15x15, 15x30, 30x30, což s terčema uplně asi nepujde.
Pak mě napadá tam dát nějaký štěrk 4-8 (ne lamaný, aby nepropích IPU), ale ten je pořádně drahej.
Další varianta mě napadla liapor 4-8 - vubec nevím, zda se dává i do exterieru a zda taky nedrží vodu a taky není nejlevnější.
Pak to položit na písek, kterej už o něco víc drží vodu.
Nebo se vrátit k suchému betonu a spoléhat, že jsme udělali hydroizolaci tak dobře, že i kdyby držel vodu, tak to nepujde do domu.

Jak byste to vyřešili vy, prosim?

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

0 odpovědí

Reklama
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.