Stavba opěrné zdi

Rubriky:

Reklama
MC Martin Chalupa @martin.chalupa207 před 2 roky13.06.2022 19:16:52
Stavba opěrné zdi

Zdravím všechny stavaře a kutily, potřeboval bych prosím poradit ohledně stavby opěrné zdi, zkusím doufám vše popsat správně a napsat vše co k nejlepšímu pochopení. Pokud to půjde zkusít to nakreslit.
Pár kroků mi je nejasných a nechci, abych se pak tloukl do hlavy nebo něco boural.
Již je vybetonován základ a na sucho položeny dva šáry.

Parametry zdi:
Celá zeď bude do L, jedna strana 13,5m délka a 2,5m výška a druhý kratší strana bude mít 5,5m délka a výška také 2,5m.
Před touto zdi bude terasa, takže nerad bych aby došlo k zřícení , vyboulení apod. Hlavně kvůli bezpečnosti dětí...Nad touto zdí již zahrádka.

Základ zdi je již vybetonován a narvané roxory a vyčuhují do prvního šáru
Staví se tedy deset šáru ze ZB40. Vylívat se bude vždy po 5ti šárech betonem z betonárky.

Teď k nejasnostem co si nejsem úplně jistý a zde bych potřeboval pomoci.

- na každou řadu ZB půjdou vodorovně dva roxory 10 v rohu zdi tři provázané pruty. Na svislo do každé "jakoby" bedny 4roxory 10. Stačí 10tky nebo raději zvolit 12,14?
Tím že se bude vylévat na dvakrát, nebudou svislý roxory vcelku protože bednit přes 2,5metrový svisly roxor by bylo na palici. Svislý roxory jsem plánoval vždy v délce 1,5m.

- další dotaz mám ohledně nopové folie, zdali přiložit pouze k patě základu, kde se zakládal první šár, nebo i položit na základový pás, na který už půjde geotextilie a štěrk a drenážní trubka a to celé zabalené jako jarní závitek:)

- tím je spojeno i další dotaz, zda drenážní trubku umístit k patě opěrné zdi nebo trochu dál od opěrné zdi.

- jeden konec drenážky vyvedu do kanalizace, druhý konec za zdi stačí zaslepit nebo jak se píše skrz čištění atd vyvést nad terén.
Tady mě totiž není jasné jak bych vyčistíl trubku, která vede dva a půl metru pod zem a pak dalších 20m ve spádu

mockrát děkuji za názory a rady..

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

1 odpověď

Zobrazit všechny reakce
Reklama
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.