Difuzně otevřený strop?

Rubriky:

Reklama
VW Václav Wölfl @vaclav.wolfl před 2 roky02.08.2022 14:44:38
Difuzně otevřený strop?

Dobrý den vespolek, rád bych si přečetl názor než se pustim do nějaké hlouposti.
Zajímal jsem se o možnost konstrukce stropu bez parozábrany, ale nikde jsem nenašel nic konkrétniho pro mou situac(vše pro dřevostavby), projektant a jiní z oboru mě rovnou odbili, že bez parotěsu ani ránu.
Momentálně ve fázi zastřešené hrubé stavby, zdivo 44cm Porotherm eko+. Stropy dřevěné trámy, krov tramový bez pobití.
Konstrukce stropu v projektu klasicky zavěšený SDK podhled, parozábrana a min 20cm vaty.
Já ovšem jsem pro variantu dřevěný rošt ze sušených latí (2x60mm na sobě), slámové panely 40mm(ų 9,5) natažené do lepidla, nahoru 25cm foukané měkké PUR pěny((ų 3,3), nahoře bez záklopu, podkroví prakticky uplně větrané nevyužité.
Je moje myšlenka uplně špatná a mam od ni upustit, rovnou jít nakoupit parozábranu a na nic se neptat? Nějaká úskalí, která si neuvědomuju?
Z čeho bych měl upřímně strach jsou 4 traverzy v konstrukci stropu pod kterými by vycházelo 12cm pěny, tam by to rosit asi mohlo.

Předem děkuji za jakýkoliv názor, hezký den

Václav Wölfl

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

2 odpovědi

Zobrazit všechny reakce
Reklama
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.