Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Diskuse ke článku: Proč je v Německu tolik energetických družstev?

Autor článku: Olga Kališová MSc.
Plné znění článku: Proč je v Německu tolik energetických družstev?
Anotace článku: Zatímco v roce 2006 bylo v Německu pouze 8 energetických družstev vyrábějících energii z obnovitelných zdrojů, v roce 2016 už jich bylo 1 000. Z toho tisíce je asi 800 členy Svazu pro německá družstva. Jaké jsou příčiny a výhody tak masivního zakládání energetických družstev v Německu?

přidat ke článku nový příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Příspěvky
Předmět: Tuhá,krutá zima pre obnoviteľné zdroje v Nemecku!
Autor: Stefan Energy
Datum: 18.02.2017 19:46 odpovědět upozornit redakci

uživatel: 109453
reakce na ...
Fotogalerie:
Zvyšovanie podielov obnoviteľných zdrojov na výrobe elektriny bude ešte dlhá a hlavne drahá cesta, naviac s nejasným a neistým dopadom na celkovú produkciu uhlíka.

Napríklad poobede 12. decembra dodávali do siete všetky nemecké veterné a solárne zdroje len 3% aktuálneho odberu. Mimoriadne nízka produkcia z týchto zdrojov pretrvávala vďaka kombinácii bezvetria a silnej hmly po niekoľko týždňov, práve v čase vysokého dopytu kvôli mrazom. Fosílne zdroje museli „fučať“ naplno,včetne výdatnej pomoci okolitých krajín.....

Kedysi ludia v krutej zime spávali v chlieve zo statkom,dúfam že tieto novodobé energetické družstvá majú podobnú stratégiu pred blížiacim sa blackoutom!

přidat ke článku nový příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama