Znalecký posudek na dům

Reklama
DK David Novák @nova22k před více než rokem27.02.2023 19:23:59
Znalecký posudek na dům

Nechal jsem udělat posudek k únoru 2023 pro finančák kvůli odpisům a znalec to udělal reprodukční cenou, v závěru však uvádí: rodinný dům - zjištěná cena xy. Tak netuším zda je to cena reprodukční nebo zjištěná.

1) použil cenu 6661 Kč za 1m3 obestavěného prostoru, to je co sem našel tak na úrovni roku 19-20. Nikde se v posudku neuvádí, zda jde o cenu s nebo bez DPH. I kdyby to bylo bez DPH, tak jsem našel cenu na úrovni 8-8,5 tisíce.
2) počítá opotřebení, to by snad u tohoto způsobu nemělo hrát roli ne? přece nepostavím opotřebený dům. To má být cena, za kterou bych to postavil dnes.
3) dům má sklep, přízemí a patro, půdorys 7,6x8,7 m, vyšlo mu 686 m3, nikde neuvádí výšku střechy, zohledil ji?
4) posudek nemá kulaté ani jiné razítko (znalec je ale zapsán v seznamech na justici)

Jako jsem laik a znalec by to měl znát líp, ale tohle mě přišlo zvláštní :)

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

0 odpovědí

Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.