TČ Vaillant/Protherm

Rubriky:

Reklama
PT Petr Toman @petr.toman598 před 11 měsíci11.06.2023 10:46:54
TČ Vaillant/Protherm

Hodně mně zaujala nabídka čerpadel Vaillant ...a hledě na parametry, vzhled a vlastnickou strukturu firem, tak vlastně i Protherm.
Jsou ta čerpadla opravdu identická, nebo mají třeba každá jiný kompresor, nebo jiné komponenty parametrově sice stejné, ale kvalitativně třeba rozdílné?

Každopádně, jak jsem psal, parametry mají identické (až na teplotu TUV, kdy Vaillant uvádí 63°C a Protherm 62°C ...ale klidně tady může jít o jiné zaokrouhlení nějaké reálné hodnoty).

Partametry Vaillantu/Prothermu mně přijdou až překvapivě dobré, hlavně hlukové, na to, kolik ta čerpadla stojí. ALE parametry jsou jedna věc a chování čerpadla a praktický provoz je druhá věc.

Nemáte tedy někdo zkušenosti s čerpadly Vaillant AroTherm nebo Protherm GeniaAir?

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

0 odpovědí

Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.