Diskuse ke článku: Rizika chytrých zařízení a jejich zabezpečení

Autor článku: Ing. Michal Lom, doc. Ing. Ondřej Přibyl, Ph.D.
Plné znění článku: Rizika chytrých zařízení a jejich zabezpečení
Anotace článku: Jedním z trendů 21. století v oblasti elektronických produktů a informačních technologií je jednoznačně připojování jednotlivých zařízení do internetu a jejich vzdálené monitorování a ovládání. Taková zařízení jsou většinou označována anglickým slovíčkem smart, které do českého jazyka nejčastěji překládáme jako chytré. Do všeobecného povědomí se tak dostávají označení jako chytré město, chytrá ulice, chytrá budova, chytrá televize, chytrý termostat, chytrá lednička nebo dokonce chytrá žárovka. Odvrácenou stranou, o které se zatím příliš veřejně nemluví, je kybernetické zabezpečení těchto zařízení proti útokům hackerů z internetu.

přidat ke článku nový příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Příspěvky
Předmět: Nest
Autor: Michal Novotný
Datum: 20.08.2017 11:29 odpovědět upozornit redakci

uživatel: 125837
reakce na ...
Díky za výborný článek. Smart domácnost je skvělý trend. Pro mě je Nest dneska věc, bez které už bych nechtěl v žádném případě řešit topení doma. Je to takový první krůček, dále zvažuji i chytré osvětlení, to mi půjčil Radek Bartuška který se tímhle tématem dlouhodobě zabývá. Tam ještě nejsem rozhodnutý.

Více takových článků, je to inspirující.

přidat ke článku nový příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 

Aktuální články na ESTAV.czČeský ostrovní dům zve na Pohled do budoucnosti, seminář o domě v roce 2030Při stavbě v Hradci Králové objevili archeologové opevnění, projekt investor upravíRoudnice nabídne pozemky na stavbu domů v centru městaBudování nejvyšší stavby světa jde zatím podle plánu