Kvantometr

Rubriky:

AB Andrej Burdeľ @andrej.burdel před rokem22.06.2023 10:07:20
Kvantometr

Dobrý deň, chcel by som požiadať o pomoc. U nás v stavebnom dvore máme hlavný prívod plynu a následne máme 7 objektov, ktoré majú svojú plynovú kotolňu a pred každým objektom je kvantometer. Na základe hodnôt z daných kotolní sa to rozpočítava. Problém je v tom, že 3 kotolne majú regulátor tlaku plynu umiestnený pred kvantometrom (kvantometer je teda zapojený na nízkotlaku) a 4 kotolne majú regulátor tlaku plynu umiestnený za kvantometrom (kvantometer je zapojený na strednotlaku). Tie kotolne, ktoré majú regulátor pred kvantometrom majú koeficient spotreby 1 a tie, ktoré ho majú umiestnený za kvantometrom ho majú 2. Takže keď mám spotrebu 100m3, tak mi to vynásobia x2 a platím za 200m3.
- ktoré zapojenie kvantometra je správne? (pred regulátorom, alebo za regulátorom)
- je správne, že v prípade regulátoru za kvantometrom sa výsledná hodnota m3 násobí koeficientom 2?
- ak áno, tak prečo práve 2?
- je vôbec ten kvantometer zapojený správne (minimálne vzdialenosti dĺžky potrubia pred a za kvantometrom)?
Vopred ďakujem za prípadné vysvetlenie! AB

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

2 odpovědi

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.