Změna jednofázového elektroměru za třífázový + připojení

MB Michal Bouchner @embie před 7 týdny08.08.2023 10:38:19
Změna jednofázového elektroměru za třífázový + připojení

Zdravím
Začnu tím, že v níže popisované problematice se moc neorientuji, tak prosím o shovívavost a případné odpovědi polopaticky.
Rekonstruuji chalupu, která je součástí dvojdomku. Od el. sloupu na roh mojí strany domu jde elektřina vzduchem do staré přípojky, která je cca 3,5 m nad zemí na fasádě, pak do elektroměru v chodbě a dále po baráku. Z té přípojky, co je na fasádě, jdou tři fáze k sousedovi, jedna fáze ke mě. Při rekonstrukci chci udělat i rozvody elektřiny. Co jsem zjišťoval, nově bych měl dělat přípojku na hranici pozemku + rozvod ke mě do baráku. Dále by pak bylo potřeba totéž k sousedovi, s kterým je velmi špatná domluva.
Existuje nějaká možnost, aby zůstala původní přípojka a z ní se jen nově vyvedly tři fáze do nového elektroměru na fasádě? Bylo by to výrazně levnější, nemusel bych to řešit se sousedem a ušetřil bych i čas.
Kde a případně jakým způsobem o něco takového žádat? Dodavatel je EGD.
Děkuji za odpovědi

V příloze foto přípojky a elektroměru

Upraveno autorem před 7 týdny
Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

4 odpovědi

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.