Rekonstrukce RD - nové rozvody

Rubriky:

JZ Jakub Zalcik @jakub.z před 27 dny31.08.2023 22:38:43
Rekonstrukce RD - nové rozvody

Dobrý den všem,
chtěl bych poradit /zvážit, starší RD (58rok), zanedbaná otopná soustava 4 roky vypuštěná, litinové radiátory tekoucí mezi články. samotíž. kotel na TP.

Rekonsktrukce - okna + zateplení půdy + ze strany sklepa, časem i obálka. Z různých důvodů nechceme podlahovku. Vytápění bude přes TČ + záloha kachlové kamna v místnosti 2 (7kw).

Máme k dispozici po známých nové radiátory Cosmo 22K a podle výkonu starých a tepelného spádu jsme volili nové tělesa takto.

Nově rozvody bych chtěl udělat PexAl trubkami - a nevím zda se nepřiklonit klasicky k mědi a také typ soustavy (rozvaděč a radiátory zvlášť , anebo jako větve po 2-3 ks )
Topenáře v okolí jsem zkoušel každý říká něco jiného :/ (Dimenze trubek, provedení apod. od názoru "18-20mm PexAl bude stačit na všechno" až po názor "je to na ho*no udělejte podlahovku jinak to nemá smysl"

Na tom PexAlu mě láká, že po nějakém doporučení výpočtu si to mechanicky zapojím sám. Trubky na 80% nebudeme zasekávat a když ano tak jen úseky bez spojů.

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejlépe hodnocené

Nejnovější příspěvky

5 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.