Plíseň v bytě po zateplení stropu sklepa

DR Daniel R @dr před 3 měsíci20.11.2023 17:39:40
Plíseň v bytě po zateplení stropu sklepa

Dobrý den,

máme starší přízemní byt v cihlové bytovce, ze tří stran jsou obvodové stěny a jen jedna z venku zateplená. Dům nejspíše nemá hydroizolaci. Podlaha je částečně dlažba a částečně plovoučka (pod ní parkety a mirelon). Před rokem (na podzim) zateplovali strop ve sklepě (jen nad náma) a v té době jsme byt začali také pronajímat.
Před zateplením stropu jsme měli plíseň minimální (většinou trošku kolem oken, stačilo 1-2 za zimu vystříkat a byl klid, vnější stěny jsou natřeny ethernal in thermo + ethernal in steril). Od zateplení se objevuje nadměrné množství plísně - okna, na rámu okna, kolem podlahy/lišty, strop, za nábytkem a nyní i na vnitřních příčkách.
Mysleli jsme, že to způsobila voda použitá při zateplení - voda v loňském roce prosákla až ke dlažbě a mysleli jsme, že se to přes léto vysuší, ale problém se objevil nyní znova. Přes zimu jedou několik hodin denně odvlhčovače v každém pokoji.
Napadá mě ještě že vysušení brání ethernal in steril nátěr, který je nejspíše nepropustný pro vodu. Jaké může být problém/řešení? Oškrábat stěny/malbu a nechat jet odvlhčovače non-stop? Hledat únik vody? Nájemníci příliš málo větrají? Tepelný most?
Měl by někdo případně kontakt na někoho/firmu, kdo by nám dokázal poradit (Ostrava)?

Děkuji

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejlépe hodnocené

Nejnovější příspěvky

43 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.