Tepelné čerpadlo Panasonic Aquarea M R290

Rubriky:

Reklama
AP Antonín P. @antonin.p před 4 měsíci27.12.2023 11:37:11
Tepelné čerpadlo Panasonic Aquarea M R290

Dobrý den,
Máte někdo zkušenost s touto řadou tepelných čerpadel vzduch voda? Uvažuji o pořízení, nicméně měl bych pár technickýc dotazů. V současné době mám kotel Atmos DC18S s akumulační nádrží 1120l + kombinovaný bojler 200l, v příloze zjednodušené schéma kotelny. Topení podlahovka se zónovou regulací. Tepelná ztráta domu dle výpočtu
cílová teplota na vytápění v provozní dobu θi = 20 °C,
extrémní zimní návrhová teplota θe = -17°C,
orientační celkové tepelné ztráty zóny 1 ɸH,nd = 8,34 kW bez větrání 5,07 kw
Spotřeba el. bez topení s ohřevem TUV je 5.5MWh, za rok 2023 celkem 14.5MWh, nicméně zima 2022/2023 se najížděla podlaha, dělala topná zkouška a přes zimu se dělali dokončovací práce, roční spotřeba tedy není relevantní i vzhledem k tomu že dům je "čerstvý".
A moje otázka zní mám tohle tepelné čerpadlo výměník mezi okruhy ve splitu nebo společný okruh? Jedná se o "hydrosplit" řešení a při představě že budu platit cca 0.5m3 nemrzky do topení...
Případně doporučit nějaký jiný typ TČ ev. nějaou nabídku? Nějaké cenové nabídky jsem už dostal ale investice kolem 250k+ Kč je nevratná...

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

2 odpovědi

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.