Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Diskuse ke článku: Časový a věcný plán Workshopů Stavebnictví 4.0.

Autor článku: redakce
Plné znění článku: Časový a věcný plán Workshopů Stavebnictví 4.0.
Anotace článku: 4. workshop na téma Stavebnictví 4.0, Stavební výzkum, požadavky na vzdělání, sociální dopady se koná již v pondělí 15.5. od 14 h. v Nadaci ABF v Praze.

přidat ke článku nový příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Příspěvky
Předmět: BIM je skvělý
Autor: Jiří Ráž
Datum: 14.05.2017 09:26 odpovědět upozornit redakci

uživatel: 100809
reakce na ...
Dobrý den,

soustředit výpočty profesí do silného grafického prostředí je skvělou strategií. Aby to však nebyly jen hezké obrázky s chybnými výsledky, byla českému zástupci zaslána vstupní a výstupní data výpočtu obyčejné stoupačky ústředního vytápění s žádostí, aby stejná stoupačka byla spočítána v nabízeném prostředí BIM a mohly být porovnány výsledky.
Mělo to přispět k tomu, aby výpočtové jádro oboru vytápění mohlo v prostředí BIM obsahovat řešení jak hydraulických, tak termických parametrů otopných soustav a tím posunout návrhové výpočty BIM na vyšší úroveň, garantující jak správnou funkci dynamických soustav, tak plné využití tepelných zisků pro nejvyšší energetickou účinnost vytápění (nejvyšší úspory tepla).

27.1.2017 přišla tato odpověď (doslovný přepis, i s chybami):
"Dobrý den,
omlouvám se za tak pozdní odpověď. Bohužel jsme časově velmi vytížení a neměli jsme v poslední době moc času analyzovat vaše výpočtové tabulky.
Bohužel u náš software žádné výpočty tohoto typu neumí spočítat, nemohu vám tedy zaslat naši obdobu.
Dejte mi prosím ještě čas do příštího týdne, abych si vaše výpočty mohl lépe prostudovat a promyslet další postup.
Děkuji za trpělivost a přeji hezký den"

Podpis zde ve veřejném prostoru neuvádím, protože ten čas na prostudování výpočtu a promyšlení dalšího postupu už trvá téměř čtyři měsíce a nechci tomu člověku uškodit.

Tento příspěvek totiž přidávám z jiného důvodu. Tím důvodem je politování nad tím, že tvůrce výpočtového jádra vytápění v prostředí BIM zřejmě zajímá spíš kvalita obrázků, než kvalita výsledků a to je pro BIM škoda. Běžnými výpočty, které BIM zřejmě obsahuje, se správná a úsporná funkce vytápění zajistit nedá (dnes už to řada odborníků ví, už byla na toto téma na ČVUT vypracována i diplomová práce, více projektantů už dnes nové výpočty používá) a perspektivní BIM by si správné řešení oboru vytápění určitě zasloužil. Je to totiž obor, který odčerpává více než dvě třetiny nákladů na bydlení, rozhoduje o zdraví lidí, i o návratnosti investic do zateplování budov.

Přeji hezký den a dál držím BIMU palce, i když už spolupráci nenabízím.

přidat ke článku nový příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama